"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaasava eelarve toel rajatakse Lasnamäele põnev roheline paradiis (1)
09. detsember 2023
Projekti keskmeks on luua mõnus puhkeala elanikele, mida ümbritsevad erinevad puu- ja põõsaliigid. Foto: Ksenija Kurs

Lasnamäe 2023. aasta võiduideeks valiti “Botaanikaaed. Kompaktne paradiis betoondžunglis”. 

“Tegemist on tohutult põneva projektiga, mis oli hääletusel ka eelmisel aastal ning juba siis osutus väga populaarseks. Paraku ei osutunud see eelmisel aastal valituks. Sel aastal on ta aga kogunud rekordiliselt hääli üle Tallinna. Projekti keskmeks on luua mõnus puhkeala elanikele, mida ümbritsevad erinevad puu- ja põõsaliigid. Ühelt poolt saavad inimesed tutvuda haljastusega ja omakorda lõõgastuda rõkkavas roheluses,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Ta lisas, et täpsemalt saab rääkida projekti kontseptsioonist peale kohtumist idee autoriga ning ühiselt suunade määratlemist. 

Lasnamäe 2023. aasta võiduideeks valiti “Botaanikaaed. Kompaktne paradiis betoondžunglis”, mille autor on kohalik elanik Maxim Zuev. Projekti eeldatavaks asukohaks saab olema Läänemere tee 14. 

Hääletada oli võimalik nii elektrooniliselt kui ka erinevates hääletuspunktides pabersedelil. Hääli koguti: linnaosavalitsuse peahoones, linnaosa tänavatel, haridusasutustes ja erinevatel üritustel. Hääletusel sai osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Hääletada oli võimalik vaid oma linnaosa ideede poolt.

Lasnamäel võttis kaasava eelarve hääletamisest osa 1735 linnaosa elanikku. Valida oli võimalik 18ne erineva idee vahel. Lasnamäe botaanikaaia poolt hääletas kokku 475 inimest. Populaarsuselt teiseks sai idee paigaldada joogiveekraanid erinevatesse linnaosa paikadesse. Projekti realiseerimine peab algama järgmisel aastal. 

Selle aasta lõpuks on plaanis ellu viia 2022. aasta kaasava eelarve võiduidee, milleks on grillimisplatsi uuendamine Pirita jõe ääres. Loodetavasti järgmise aasta keskpaigaks valmib üle-eelmise aasta võiduidee, milleks on kauaoodatud avalikud tualetid Pae ja Tondiloo parkides. Tualettide projekteerimine ja tööde ettevalmistus võttis seoses tööde keerukusega oluliselt rohkem aega kui esialgu oli planeeritud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Märkus
11. dets. 2023 11:20
Pilt on eksitav. Sellel on vaade Pae pargile, projekti keskmes olev puhkeala on kavas rajada aga hoopis Lasnamäe teises, Pirita jõeoru poolses otsas.

Seotud artiklid