"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirital hukkus tulekahjus inimene (0)
10. detsember 2023
Pealinn

10. detsembril kell 00.16 sai Häirekeskus teate eramaja tulekahjust Tallinnas Pirita linnaosas. Päästjate kohale jõudes selgus, et kahekorruseline maja põles lahtise leegiga. Kell 01.01 leidsid päästjad hoonest hukkunud vanema naise.

Pirita Kesktee tänava hoonetulekahju tekkepõhjustest

Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo peainspektor Armand Jürgenson: „Märgid sündmuskohal viitavad sellele, et tulekahju tekkepõhjus on lahtise tulega valesti ümberkäimine. Tulekahju oli alguse saanud magamisaseme juurest kas küünaldest või suitsetamisest, sest voodi kõrval oli näha nii sulanud küünlajäänuseid kui ka veidi kaugemal suitsukonisid. Samuti puudus elumajas suitsuandur, mis oleks tulekahjust varasemas staadiumis märku andnud.“

Päästeamet juhib tähelepanu küünlaohutusele, sest pühade aeg on mõistagi küünalde põletamise aeg. Tuletame meelde, et põlevaid küünlaid ei tohi jätta järelevalveta, süttiva aluse peale või laste ja lemmikloomadega ühte tuppa. Viimasel juhul võivad need kergesti ümber kukkuda ning kui ümbruses peaks olema kergesti süttivaid materjale nagu näiteks kardinad või ajalehed, siis need võivad kiiresti tuld võtta.

Samuti võib tulekahju alguse saada siseruumides suitsetamisest. Suitsetamiseks on soovitatav minna õue ning mitte jääda ukse või naabrite akna ette, vaid minna kaugemale akendest ja ustest allatuult piisavale kaugusele.

Pea meeles:

  • Kodus olles suitseta alati õues.
  • Kustuta sigaret soovitavalt veega täidetud tuhatoosis.
  • Ära kasuta rõdul lahtist tuld.

Viimaks veenduge, et kodus on laes olemas töökorras suitsuandur. Kurb on tõdeda, et suitsuandur on Eestis kohustuslik olnud juba 1. juulist 2009 ning ikka ja jälle tuleb ette sündmusi, kus päästemeeskonnad ei kohta kodudes seda vajalikku elupäästjat. Lisaks küünlaajale on pühade aeg ka märkamise aeg. Märka oma vanemaid, vanavanemaid, naabreid, lähedasi ja aita neil koju suitsuandur muretseda ja paigaldada. Elu päästab tulekahju käest ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba 34 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.