"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KELGUD-SUUSAD-UISUD! Nõmme pakub rohkelt tegevusi imelise talve nautimiseks (0)
13. detsember 2023
Talvine suusarada Nõmmel. Foto: Terviserajad

Väljas on imeline talv ja patt on sellise ilmaga toas istuda. Nõmme pakub rohkelt võimalusi talverõõmude nautimiseks.

Nõmme linnaosa valitsus on kaardistanud linnaosas olevad talispordi- ja välise meelelahutuse kohad, kus on võimalik suusatada, uisutada, kelgutada ning veeta muul viisil värskes õhus aktiivselt vaba aega.

„Nõmmelased liiguvad kindlasti keskmisest rohkem, sest tavapärane liikumine on võimalik teha jalgsi ja ühistransporti kasutades,“ tõdes  Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri. „Sellele vaatamata kutsume üles veetma veel rohkem vaba aega välistes tingimustes. Igapäevane värskes õhus viibimine ja regulaarne liigutamine loob parema enesetunde igas vanuses inimestele,“ rääkis Kuri. „Nõmmel on selleks võimalusi palju ja siia on alati oodatud rahvast ka teistest linnaosadest,“ lisas ta.

Glehni pargi ja Harku metsa suusarajad on valmis. Looduslikul lumel saab sõita 1, 2, 5 ja 15 km suusaringil nii uisu- kui klassikalises tehnikas. Lumekihi paksus on hetkel 15 cm. Päevakajast infot raja olukorra kohta leiab lehelt terviserajad.ee.

Kellel endal suuski pole, saab neid laenutada Nõmme spordikeskuses, kust algavad ka suusarajad. Suuski ja uiske saab laenutada vajadusel ka ööpäeva tariifiga. Talvisel ajal ja piisava pakase olemasolul on klientide kasutuses looduslikul parditiigil asuv liuväli, uisutamise eest tasu ei küsita. Lisaks saab Nõmme Spordikeskuses harrastada talisuplust ja taliujumist. Täpsem info sportkeskus.ee/talvised/

Uisutamine on popp

Nõmme uisupark Nõmme gümnaasiumi hoovis (uisupark.ee/nomme-uisupark/) on avatud ja väga aktiivses kasutuses. Ka seal saab kohapeal uiske laenutada. Esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 10-17 saavad seeniorid uisutada tasuta.

Uisuvälja rajamise ettevalmistused käivad Nõmme linnaosa valitsuse ja Valdeku sauna vahelisel ala. Sinna rajatakse uisupark koostöös Tallinna Vesi ja Nõmme komando päästjatega. Mainitud väljakul uisutamine on tasuta, aga peab enda uisud kaasa võtma.

Mäesuusa ja lumelaua entusiastid saavad end proovile panna Nõmme lumepargis, kus lumekihi paksuseks on mõõdetud 115 cm. Suusamäele on oodatud ka õppimissooviga algajad. Infot leiab nommelumepark.ee.

Kanna kiivrit!

Kelgutamiseks on populaarseimad Valdeku park, Vabaduse park, Oravamäe park, Ilmarise terviserada Sõbra tänava poolne ots, Jannseni parkmets, Rännaku puiestee garaažide esine, Kalda Rõngasjärv, Kanarbiku tänava ots, Hiiu Staadion, Kauss, Lamekas, Näituse mänguväljak, Lauliku küngas, Hüppetorni tagune. Kelgutamas käiakse ka Vanakal, kuid seal on väga järsk nõlv ning seetõttu pole kelgutamine seal ohutu. Turvalisuse kaalutlusel soovitame kelgutamisel ja mäespordialadel kanda alati võimalusel kiivrit.

„Lumiste mändide ja metsaalustega Nõmme on praegu tõeline talve võlumaa. Kui sportimisest ei huvitu, piisab ka lihtsalt jalutuskäigust. Astuge läbi Nõmme turult, peatuge mõnes kohvikus, külastage näituseid ja kontserte,“ sõnas linnaosavanem Kuri. „Neljapäeval, 21. detsembril kell 18 esineb Jaama tänava platsil kõigi poolt armastatud Stefan. Kontsert on tasuta. Olete oodatud nautima,“ lisas ta lõpetuseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.