"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PETTUS. Eestis müüdi mett, mis sisaldas võõrsuhkruid (2)
15. detsember 2023
Mesi, mis sisaldas võõrsuhkruid. Pressifoto

Põllumajandus- ja toiduamet tuvastas mee, mis sisaldas võõrsuhkruid. Kui meele lisada suhkruid, siis pole tegemist enam meega.

Põllumajandus- ja toiduameti toiduosakonna peaspetsialisti Merle Laurimaa sõnul on tegemist pettusega. „Mesi on looduslik toode, mida toodavad mesilased taimede nektarist ning elusate taimeosade ja neist toituvate putukate eritistest, mida mesilased koguvad, seda endile eriomaste ainetega ühendades muundavad, kärjekannudesse paigutavad, seal kuivatavad ja ladustavad ning lõpuks sinna küpsema ja valmima jätavad. Kui meele lisada suhkruid, siis pole tegemist enam meega,“ selgitas Laurimaa.

Võõrsuhkruid tuvastati Korio meest 800g (8 g x 100 tk), parim enne 4.08.2024. Mee päritoluriigiks on märgitud väljaspoolt Euroopa Liitu pärit mee segu. Antud toote tootja on Leedu ettevõte UAB Medaus pirkliai ning toote maaletooja SANITEX OÜ.

“Tänaseks on kogu partii, mis õnneks ei olnud suur, läbi müüdud,“ lisas Laurimaa. Tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, on õigus pöörduda kaebusega kaupleja poole, kust toode osteti.

Meele ei tohi lisada suhkruid, sest mesi on looduslik magus aine, mida toodavad mesilased (Apis mellifera) taimede nektarist ning elusate taimeosade ja neist toituvate putukate eritistest, mida mesilased koguvad, seda endile eriomaste ainetega ühendades muundavad, kärjekannudesse paigutavad, seal kuivatavad ja ladustavad ning lõpuks sinna küpsema ja valmima jätavad. Seega toodet, mis ei ole puhas mesi, ei tohi mee nimetuse all turustada.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Loe ja imesta
15. dets. 2023 13:35
Aru ma ei saa, miks peab keegi üldse praegu mee pähe mingit tundmatut päritolu rämpsu ostma, kui kõik poed hetkel täiesti mõistliku hinnaga kohalikku mett pakuvad. Reklaami ei hakka tegema aga kindlasti leiab iga vähegi mõtlemisvõimeline inimene pakutava hulgast endale meeldiva maitse ja kvaliteetse usaldusväärsest kohalikust mesilast pärit mee.
Vastus
15. dets. 2023 19:34
Arvata võib, et hind oli pool tavalisest ja kes tahtis poole hinnaga mee maitset tunda, eks sai kah.