"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn tõstab uuel aastal sotsiaaltoetusi (5)
19. detsember 2023
TOETUS TÕUSEB. Teiste seas saavad rohkem raha ka esimesse klassi minejad. Foto: Albert Truuväärt

Uuest aastast alates tõstab linn seoses elukalliduse kasvuga sissetulekupiiri 360 eurole ning õppeaasta alguse toetus alatest teisest klassist 100 eurole, suurenevad ka puudega lapse toetus ja pensionilisa.

Sissetulekust sõltuvat toetust inimese või pere toimetuleku tagamiseks võib taotleda tervise säilitamiseks, taastamiseks ja abivahendite soetamiseks, õnnetusjuhtumite ja muude erakorraliste juhtumite puhul või lapse huvi- ja sporditegevuse toetamiseks. Sissetulekupiir on summa, mis peab jääma inimesele elamiseks pärast eluasemekulude ja muude põhjendatud kulude tasumist. Sissetulekupiir sissetulekust sõltuva toetuse taotlemisel on sellel aastal 300 eurot, alates 1. jaanuarist 2024 tõuseb see 360 eurole inimese kohta.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul soovib linn sissetulekupiiri tõstmisega tagada, et vähekindlustatud inimestel oleks vajadusel võimalik abi saada ja nende elustandard ei langeks. „Selleks, et hätta sattunud inimestel oleks võimalik toetust taotleda ja saada, otsustasime tõsta alates 1. jaanuarist sissetulekupiiri 360 euroni,“ selgitas Beškina. „Toetust saab määrata täiskasvanule kuni 250 eurot ja lapsele 350 eurot aastas juhul, kui inimesel on õigus toetusele. Sissetulekupiiri tõstmine võimaldab toetust saada rohkematel abivajajatel.“

Kuna kooliaasta algus toob kaasa tuntava lisakoormuse pere eelarvele, saavad kuni 19aastased õppurid linnalt õppeaasta alguse toetust. Käesoleval õppeaastal on toetus välja makstud ligikaudu 47 000 õppurile kokku 4,6 miljoni euro ulatuses, sealhulgas enam kui 4300 esimese klassi õpilasele kokku 1,4 miljonit eurot ning 42 700 teise ja vanema klassi õpilasele kokku 3,2 miljonit eurot.

„Esimese klassi laste ranitsatoetus on ka tuleval aastal 320 eurot, kuid alates teisest klassist tõuseb toetus seniselt 75 eurolt 100 eurole ning seda makstakse kõigile põhi-, kesk- või kutseharidust omandavatele õpilastele. Usun, et see on peredele oluliseks abiks, eriti neile, kus koolis käib mitu last,“ ütles Betina Beškina.

Järgmisel aastal tõuseb ka puudega lapse toetus, mida makstakse kord aastas lapse sünnikuul, tuleval aastal kasvab see seniselt 125 eurolt 150 eurole.

Pensionäridele maksab Tallinna linn hinnatõusu kompenseerimiseks kord aastas pensionilisa, mille määr tõuseb alates 1. jaanuarist 175 eurolt 200 eurole. Toetust hakatakse maksma pensionile jäämisele järgneval kalendriaastal, see makstakse välja saaja sünnikuule eelneval kuul. Pensionilisa võivad taotleda ja seda makstakse ka töövõimetus- või rahvapensioni saajale või täisealisele toitjakaotuspensioni saajale või vähemalt 17-aastasele, kellel on töövõimetoetuse seaduse alusel tuvastatud osaline või puuduv töövõime.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Miss Veronica
24. jaan. 2024 16:48
Pročitajte moje svjedočanstvo o tome kako sam dobio zajam od pouzdane tvrtke. Pozdrav, ja sam Veronica iz Hrvatske. Bio sam u financijskoj situaciji i trebao sam kupiti kuću. Pokušao sam potražiti zajam od različitih kreditnih tvrtki, privatnih i korporativnih, ali nije išlo, a većina banaka mi je odbila kredit. Ali kako bi Bog htio, upoznali su me s privatnim zajmodavcem koji mi je dao zajam od 90,000 eura i danas imam svoju kuću i vlasnik sam tvrtke i trenutno mi je dobro, ako morate ići na tvrtka za osiguranje zajma. bez kolaterala, bez provjere kreditne sposobnosti, samo 3% kamatna stopa i supotpisnik s boljim planovima i rasporedom otplate, kontaktirajte Davidson Albert Loan (davidsonalbertloan@gmail.com). On ne zna da to radim, ali sada sam tako sretna i odlučila sam dati ljudima više informacija o njemu i želim da ga Bog još više blagoslovi. Možete ga kontaktirati putem njegove e-pošte. davidsonalbertloan@gmail.com
Ants
20. dets. 2023 16:33
Pensionilisa puhul ei ole mainitud, kas seda saavad kõik pensionärid või vastavalt pensioni suurusele
Pensionär
20. dets. 2023 21:16
Makstakse ikka kõigile, kui ei ole mainitud. Vaata https://www.tallinn.ee/et/teenused/pensionilisa
Pensiplika
21. dets. 2023 14:43
Seda makstakse ainult TALLINNLASTELE...
Pensiplikale
21. dets. 2023 20:19
Siis on vast viimane aeg ka omale Tallinnast mõni pensipoisu leida ja nii samuti tallinlaseks saada!