"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KÜSITLUS. Laulja Siiri Sisask: Tahaksin uuel aastal oma raamatu valmis saada (0)
27. detsember 2023
Laulja Siiri Sisask aastanumbri vahetust oluliseks ei pea. Foto: Albert Truuväärt

Pealinn küsis tuntud inimestelt, millega jäi neile meelde lõppev aasta ning mida ootavad nad uuelt.

Kardan, et kurjus ja hullus vallutab laiema piirkonna
Ajaloolane ja õppejõud David Vseviov

Sellele aastale vaatan tagasi loomulikult murelikult, arvestades sündmusi, mis on aset leidnud nii laiemalt maailmas kui ka meil. Kokku saab selle võtta ehk ühe sõnaga: lõhestatus. Ja väga sageli lõhestavad meid pigem pseudo- kui tõelised probleemid, see puudutab eriti sisepoliitikat.

Samas pakub iga päev ju ka midagi ilusat. See võib tulla kohtumistest meeldivate inimestega, huvitava raamatu või miks mitte ka mõne Pealinna artikli lugemisest. Või natuke avarama pilguga maailma vaadates, kui ehk kuuleme, et kuskil on midagi lahenenud. Kes teab, võib-olla otsustab Venemaa Ukrainast taanduda? 


KAOS. David Vseviov ei usu, et maailma niipea rahu saabuks.
Pilt: Ilja Matusihis

Karta oskan ma vaid seda, et kurjus ja hullus vallutab senisest laiema piirkonna. Lootus, et oht siin maailma paigas järsult väheneb, on naiivsevõitu. Samas tahaks ju siiski loota.

Esimene puhkehetk saabub mul alles aprilli alguses
Laulja Koit Toome

Selle aasta rõõmsamad hetked on näiteks need, kui õpime eelkoolis käiva pojaga õhtuti numbreid ja tähti. Teeme koos väikseid koduülesandeid. See on tore ja teistmoodi aja veetmine.

Üldiselt oli 2023 nagu aasta ikka. Käis tavaline normaalne elu, lastega toimetamine, tööprojektid, kodu sisustamine. Huvitavaid projekte ja kihvte kontserte on palju olnud. Märtsini tulevad mul nüüd suured projektid üksteise järel. Detsembris teeme Alikaga jõulutuuri, jaanuaris algab suur filmimuusika galaprojekt Vanemuise sümfoonikutega.

Siis hakkame ette valmistama järgmise aasta võib-olla suurimat, meie Queeni projekti, mis tuleb välja märtsis. Esimene vaba aeg ongi mul aprilli alguses, sealt edasi hakkame juba suveks valmistuma.  

Reis Portugali oli tore, kuid veel parem oli pikk suvi Pärnus
Kirjanik Kadri Kõusaar

Mida vanemaks saad, seda kiirema kapakuga läheb aeg. Nüüd on mul mõlemad pojad koolilapsed ja eks see on nõudnud harjumist. Tööalaselt oli minu jaoks kõige märgilisem sündmus 2023. aastal see, et ilmus “JKKK”, raamat Jaan Kaplinski ja minu 14 aastat väldanud kirjavahetusest.


NIPP. Kadri Kõusaare sõnul aitab see, kui käia talve lõpus korra soojal maal.
Pilt: Rene Suurkaev

Aasta kõige rõõmsam aeg meeleolu mõttes oli ilus ja pikk suvi Pärnus. Talve lõpp on muidu raske aeg, aga õnneks turgutaski seda raamatu ilmumine ja ka väike reis Portugali. Olen alustanud paari filmiprojekti, mille edasine saatus sõltub nüüd rahastamisotsustest. Samuti on olemas idee uueks raamatuks. Uusaastalubaduseks sobiks klassika: carpe diem.

Tahaksin uuel aastal oma raamatu valmis saada
Laulja Siiri Sisask

Selle aasta rõõmsamad hetked on ikka tööalased. Sain teha koos Pärnu linna orkestriga oma uusi laule, anda kontserdi ja salvestada. Olin seda kaua oodanud. Need laulud sündisid mitme aasta jooksul ja kuna said nüüd kaante vahele, võin järgmiste asjadega edasi minna. Hea on ka see, et sain oma maja edasi ehitada, kodu sai natuke soojemaks.

Paljud järgmise aasta plaanid ongi seotud koduga, ehitused on pooleli. Et saaks katlamajaga ühele poole. Muidugi tahan oma loominguga edasi minna. Saada lõpuks kaante vahele raamatu, mida olen viimased kümme aastat kirjutanud.


VÕTAB VABALT. Siiri Sisaski jaoks pole uue aasta saabumine mingi ilmaime.
Pilt: Albert Truuväärt

Aastavahetus üldiselt minu jaoks oluline ei ole. Sünnipäevadega on sama moodi. Ma ei mõtle, et olen nüüd nii vana ja elu on seetõttu selline ja selline. Lihtsalt olen ja kulgen ja naudin elu nii palju, kui jaksan nautida.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.