"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinn tõrjub rotte vastavalt vajadusele, kuid näriliste levik sõltub ka linnaelanikest (1)
29. detsember 2023
ROTID LINNAS. Inimeste poolt maha visatud saiaviil leiab tõenäoliselt tee ka rotiurgu. Foto: Kuvatõmmis

Rotid linnas on umbes samasugune probleem nagu linnatuvid. Neid võib püüda ja mürgitada, aga täiesti lahti neist ei saa. Siiski tuleb rotte pidevalt tõrjuda, et nende pesad ei muutuks suurteks.

„Me ei tee lausmürgitamist igal pool, vaid ainult nendes kohtades, kus on tõesti tekkinud suuremad kolooniad. Aga teeme neid regulaarselt, viimase kuu-kahe jooksul oleme teinud tõrjet Musumäel, Toompargis ja Asula tänava haljakutel. Kui kolooniad ei vähene, tehakse loomulikult ka jätkutõrjet,“ rääkis Tallinna kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Ka Lasnamäe on rottidega hädas olnud. Üle linnaosa on neid kohti mitukümmend, kus rotid kipuvad võimust võtma. Nüüdseks on Lasnamäe on leidnud hea koostööpartneri.

„Meil on olemas koostööpartner. Paneme linnaosas erinevatesse kohtadesse kastikesi, kus sees on mürk, mida saavad kätte vaid närilised. Suuremas osas saime olukorra nüüd stabiilseks, kuid on olnud ka tagasilööke,“ märkis Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Suur osa rottide arvukusest ja nende levikust sõltub siiski ka linnaelanikest. Inimesed peaksid oma igapäevatoimetustes silmas pidama lihtsaid reegleid.

„Rotte on palju nendes kohtades, kus nad saavad kätte toitu. Seega on meie esimene üleskutse, mitte toita pargilinde ega pilduda maha toidujäätmeid. Nendes kohtades on rotid kindlasti kohe väga aplalt kohal,“ kutsub linnaelanikke üles Haukanõmm.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ROHELISED - see sitt on teist - satikad ja närilised ning metsloomad linnas
30. dets. 2023 04:19
Täpselt nii ongi , olete loonud antisanitaarse nõude oma idiotismiga. Sest prügi sorteerimine ja seadmed on ammu kinnimakstud prügihinnas . Täissöönud ahvid soovivad pressida korterelamutele KÜ nõudeid , sest neil pole kuskile taganemisvõimalust nagu on KÜ pressitud naabri võla eest tasumine ehk need kinnistupõhised lepingud - on tehtud sigade poolt suur kommunistlik riik , ainult et Vabamüürlaste kombel , tuleb maksta teiste võlad ka või jääd teenustest ilma või käid KOHTUS , kus pooletoobised advokaadid lintšivad KÜ - t koos pangaga .... Tohutult hea ja magus EV on see!