"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Millised lubadused on täidetud? Meelelahutaja Artur Raidmets: lubasin vähem punast veini juua ja vähem kiirustada (0)
31. detsember 2023
Meelelahutaja Artur Raidmets annab endale lubadusi ja viib need ka täide. Pressifoto

Pealinn uuris, milliseid lubadusi andsid tuntud inimesed endale 2023. aastaks ja kas nad on oma lubadused täitnud ning mida lubavad uueks aastaks?

Artur Raidmets: uusaasta lubadused said täidetud

„On päris mitu asja, mida lubasin,“ sõnas meelelahutaja Artur Raidmets. „Näiteks lubasin vähem punast veini juua ja see õnnestus“. Veel lubas ta lõppeval aastal vähem kiirustada ja rabistada. Kiirustada aeglaselt, nagu öeldakse. „Aga oli ka selliseid lubadusi, mis jäägu saladuseks,“ jättis Raidmets üht-teist ütlemata, kui kinnitas, et uusaasta lubadused said täidetud.

Lõppeval aastal tuuritas Raidmets uue kontsertkavaga mööda Eestit. „Selle üle on mul hea meel,“ on Raidmets rahul. Uuel aastal on Raidmetsal plaanis jälle millegi uuega avalikkuse ette tulla, kuid selleks on veel vaja ideid koguda. „Ansambel Modern Fox tähistab järgmisel aastal neljakümnendat juubelit. Ansamblit küll juba pea 20 aastat ei eksisteeri, aga oleme iga viie aasta tagant koos käinud ja tähtpäeva tähistanud kas kontserdiga või muud moodi. Eesmärk oleks suve lõpus märk maha panna,“ lubas Raidmets.

Eraelust toob Raidmets esile, et sai lõppeval aastal neljandat korda vanaisaks.

„Kui midagi uueks aastaks soovitada, siis: kuulake head muusikat  ja kui seda pole, kuulake vaikust. Vaikus võib olla uskumatult tervistav,“ sõnas Raidmets.

Diana Ingerainen: päevas tuleb vähemalt 6000 sammu teha

Perearst Diana Ingerainen kinnitas, et teeb tavaliselt nii aastakokkuvõtteid kui ka plaane, kuidas edasi minna. „Lõppeval aastal oli kordaminekuid ja väljakutseid, aga oli ka asju, mis võinuks paremini minna. Kokkuvõttes läks aga hästi,“ tõdes ta. Suurimaks kordaminekuks peab ta seda, et pereringis on suhted korras ja pojad terved. „See ongi kõige olulisem, et lähedased oleksid terved.“

Lubadused, mida annab, on isiklikud. „Et suhted korras oleksid ja kedagi tähelepanuta ei jätaks,“ lubas ta.

Järgmise aasta lubadusi ei osanud ta veel öelda, kuid ilmselt on see tervisealane kokkulepe iseendaga. „Püsivalt tuleb päevas 6000 sammu teha ja võib-olla ka hommikuharjutuste programmi laiendada.“

Järgmiseks aastaks soovis Ingerainen: „Et suhted oleksid hoitud ja tühja-tähja pärast ei mindaks tülli. Jätke kõrvale ahnus, õelus ja kõrkus.“

Sulev Nurme: et ettevõtte käive ei väheneks

Maastikuarhitekt Sulev Nurme teeb tavaliselt nii kokkuvõtteid aastast kui ka plaane järgmiseks aastaks. Tööalaselt soovis ta lõppeva aasta alguses, et majanduse jahtudes ettevõtte käive ei väheneks, ja see soov täituski. Eraelus soovis ta reisida ja et tervis korras oleks. „See, mis sai mõeldud ja mis ei sõltu paljuski iseendast, pigem juhustest, läks nii nagu sai unistatud,“ ütles Nurme aastat meenutades. „Saavutus tööelus on, et üks Eesti objekt sai arhitektuuri peapreemia ja ka muinsuskaitse peapreemia,“ viitas Nurme Põltsamaa lossile, mille rekonstrueerimisprojektis ta osales. Nurme soovis, et uuel aastal ettevõtte käive ei kahaneks ja kõik, mis temast endast oleneb, läheks nii hästi, kui annab minna.

Tõnu Toompark: kogu aeg tuleb teha pingutusi ja eluga hakkama saada

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark aastavahetust oluliseks ei pea. Pigem on tema eesmärkide seadmise aeg sügisel ärihooaja alguses. „Aastavahetus on inimeste vaheline kokkulepe, mis ei tähenda sisulist uue algust,“ tõdes Toompark. „Viskan nalja nende üle, kes aasta alguses suure hurraaga midagi ette võtavad ja siis nädala või kahe kuuga asjad kokku tõmbavad. Kogu aeg tuleb teha pingutusi ja eluga hakkama saada,“ selgitas Toompark, miks lubaduste andmine tema jaoks võõraks jääb.

Neile, kes plaanivad uuel aastal kinnisvara soetada, ütleb Toompark: „Kinnisvara ost on suur ost. Asjad tuleks läbi kaaluda ja võtta aega, et mõelda, kas ost on jõukohane. See soovitus kehtib igas turuolukorras ja igal aastaajal.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.