"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Investeeringud Kristiines: algab Kullo uue hoone ehitus, rajatakse tunneleid ja viadukte (4)
05. jaanuar 2024
Foto Kullo huvikeskuse uue hoone arhitektuurivõistluse võidutöö väljakuulutamiselt 2022. aastal. Foto: Albert Truuväärt

Tallinna linna 2024. aasta eelarves on mitmeid Kristiine linnaosa jaoks olulisi objekte ja investeeringuid. Neist suurim on huvikeskuse Kullo uue hoone ehitus.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on 2024. aasta eelarves palju objekte, mida on oodatud juba aastaid. “Kuna Kullo keskust ümbritseb Löwenruh’ park, siis tänavu alustame selle rekonstrueerimise projekteerimisega. Ühtlasi algab ka Tallinna Kristiine Lasteaia ehitus,” selgitas Riibe.

“Varasemast enam panustatakse uues eelarves tunnelite ja viaduktide ehitusse ning remonti. Nii rajatakse Paldiski maantee ja Endla tänava raudteeviaduktide juurde jalakäijate ja ratturite tunnelid. Jätkame rattataristu arendamisega ja algab Sõstra 1a uue hooviala ehitus. Eelarves on ka uute spordirajatiste rajamine linnaosadesse, Tallinna Turvakeskuse ehitamine Rivi 3 kinnistule, Tallinna Kiirabi investeeringud, samuti näeb eelarve ette moodulrenoveerimist Energia 13 sotsiaalmajale,” loetles Riibe.

Rõhk on parkide ja haljasalade korrastamisel, teede renoveerimisel, uute tunnelite rajamisel ning sporditaristu arendamisel. Mitmed mullu alanud projektid ja ehitused jätkuvad ka tänavu.

“Tondi raudteeülesõidu ehitustööde tulemusena rajatakse 2024. aasta lõpuks praeguse ülesõidu asemele uus raudteealune läbisõit, mis muudab liiklemise turvalisemaks nii jalakäijatele, kergliiklejatele kui ka mootorsõidukitele. Sinna ehitatakse uued ja ohutumad jalgteed, parema ligipääsu tagamiseks raudteeplatvormile rajatakse uued kaldteed ja trepid. Ehitustööde käigus uuendatakse Tondi tänavat umbes 300 meetri ulatuses. Peagi valmib ka Räägu park,” lisas Riibe.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kurb
8. jaan. 2024 11:14
Ehitatakse jälle asja mis ei leia isegi nii suurt kasutamist ja pargi renoveerimisega võidakse ainult jama teha nagu lepistiku park rikuti ära: nüüd on terve park üleujutatud lihtsalt....
Puravive Weight Loss
8. jaan. 2024 02:26
I loved you better than you would ever be able to express here. The picture is beautiful, and your wording is elegant; nonetheless, you read it in a short amount of time. I believe that you ought to give it another shot in the near future. If you make sure that this trek is safe, I will most likely try to do that again and again.
Kullo hoone
5. jaan. 2024 17:13
kas sellesse ja teistesse hoonetesse on planeeritud VARJENDID piirkonna elanikele
Ei
5. jaan. 2024 18:27
Valitsus on seisukohal, et on parem ja ka odavam kui inimesed kohe siit ilmast minema saavad mitte, et veel enne mõnda aega kusagil umbses varjendi piinleksid.

Seotud artiklid