"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PAKANE LOOMAAIAS. Jääkarud pidutsevad, talitajad rassivad kahes vahetuses (1)
05. jaanuar 2024
MÕNUS. Mida saab ühel jääkarul olla korralike külmakraadide vastu? Pilt: Tallinna Loomaaed

Käreda pakasega alanud aasta tekitab kahetisi tundeid nii Tallinna Loomaaia asukates kui ka töötajates. „Nädala alguses pidime ikka oma töötajaid hoidma,“ lausub loomaaia kommunikatsioonispetsialist Agnes Janson.

Jääkarude jaoks kujutavad saabunud tugevad miinuskraadid endast muidugi pidupäeva. Nagu ka lumeleopardidele, kaljukitsedele, mägilammastele ja teistele elukatele, kes oma looduslikus kodus käreda külmaga harjunud.

KORSAK. Ka see elukas oskab pakast nautida.
Pilt: Tallinna Loomaaed

Eakas amuuri leopard Darla ja libedust pelgav Alexei on õueaedikus praegu vaid lühikest aega. Korsak Rita aga pures tallele pandud ja läbi jäätunud lihatükki pikalt, enne kui sealt ampsukese kätte sai.

Inimestega on keerulisem. „Personalil on vahetustega töö,“ kirjeldab Janson igapäevast eluolu. Maksimaalselt pool tundi õues, seejärel ruumidesse sooja. Lõhkevad veetorud – nagu viimasel nädalavahetusel troopikamajas – on kujunenud iga-aastaseks mureks.

HEAD ISU! Külmaga on oluline oma energiavarusid taastada.
Pilt: Tallinna Loomaaed

Troopikamaja asukaid õues valitsev ilm vähemalt ei rõõmusta ega ka kurvasta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Meie ehitajad on ju tohutud ehitajad
5. jaan. 2024 17:20
vaadake millist sõnnikut toodetakse vabariigis , küll lendavad majadel katused ära , jne. , garaažiuks pähe ... jms. Kõik ununeb. Keegi ei kirjuta ju kõikidest aadressidest , kus vesi külmub või kanalisatsioon - kõik tohutud ehitajad , neil on õigus töid teostada - põhiline , järelevalvet tehakse ise endale. Vastutus puudub. Mingu Aafrikasse või sinna teisele maale banaane sööma , sobivad nende Vahemere maade paadireisijatega