"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn on Nõmme kultuurikeskuse projekteerijaga hädas (1)
06. jaanuar 2024
Nõmme kultuurikeskus

Tallinna linnavaraamet on hädas Nõmme kultuurikeskuse sisearhitektuuri projekteerijaga Projekt Kuubis, kuna ettevõte ei ole täitnud sõlmitud lepingut õigeaegselt.

Tallinna linnavaraameti juhataja Hardi Alliksaare sõnul on linnavaraameti ja Projekt Kuubis OÜ vahel mullu 22. veebruaril sõlmitud leping Nõmme kultuurikeskuse sisearhitektuuri koos eriosadega projekteerimistöödeks.

„Ettevõtja ei ole täitnud lepingut tähtaegselt ja nõuetekohaselt ning linnavaraamet on andnud täiendava tähtaja puuduste kõrvaldamiseks ja esitanud leppetrahvi nõude. Leppetrahvi nõude eesmärk on lepingupartnerit motiveerida, mitte karistada,” ütles Alliksaar BNS-ile.

Projekt Kuubis OÜ ei ole seni leppetrahvidega nõustunud. Määratud leppetrahvi lõplik summa selgub pärast lepingu lõppemist.

Tallinna linnavaraameti ehitus- ja hankeosakond pöördus Saaremaa valla poole, et saada vallalt hinnang, kuidas Projekt Kuubis OÜ Saaremaa vallaga lepingu täimise ajal käitus ja kuidas on käitunud kohtuprotsessi ajal. Riigihangete registri järgi määras Saaremaa vald Projekt Kuubis OÜ-le leppetrahvi seoses Kuressaare kesklinna projekteerimistöödega. Kuna korrigeeritud ehitusprojekti esitamine viibis, maksis ettevõte vallale leppetrahvi.

Saaremaa vald andis projekteerimisfirma Projekt Kuubis ja ehitusfirma Merko kohtusse Kuressaare laguneva keskväljaku pärast. Vald nõuab ettevõtetetelt üle poole miljoni euro, et selle eest tänavakatendi remondiks uus hange korraldada.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Joonas
7. jaan. 2024 20:22
Tekstile oleks võinud lisada värskema pildi Nõmme Kultuurikeskusest