"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ornitoloogiaühing kutsub vaatlejaid veelinde loendama (0)
13. jaanuar 2024
Kuvatõmmis/Pilt on illustratiivne

Ornitoloogiaühing kutsub nii algajaid kui edasijõudnud linnuvaatlejaid sel nädalavahetusel loendama veelinde rannikul ja siseveekogudel.

Iga-aastasel kesktalvisel veelinnuloendusel tuleb vaadelda veelinde avatud veega mererannikul või siseveekogul. Vaatlejal tuleb kirja panna kohatud linnuliigid ja nende arv, täpne vaatluskoht ja -aeg, jää- ja ilmaolud. Mererannikul vaatlejatel tuleb üles märkida ka, mitu protsenti loendusala kaardil olevast vaatlusalast ehk vaatlussektorist kaeti.

Kesksed loenduspäevad on tänavu laupäeval ja pühapäeval, kuid oodatud on andmed kõikide jaanuaris tehtud vaatluste kohta. Vaatluse planeerimisel tuleb kindlasti arvestada ilmaga.

Andmed tuleb sisestada töölaual PlutoF või rakenduse PlutoF Go kaudu, kust need jõuavad portaali elurikkus.ee. Tulemused võib kirja panna ka vaatlusankeeti, mis saata 31. jaanuariks kesktalvise veelinnuloenduse koordinaatorile Leho Luigujõele aadressile leho.luigujoe@gmail.com või Eesti Ornitoloogiaühingu postiaadressile Veski 4, Tartu, 51005, märksõna “Talvitavad veelinnud”.

Loodushuvilised, kes linde veel hästi ei tunne, saavad vaatlusi alustada sisemaa veekogudel, kus põhiliseks talvitajaks on hästi tuntud sinikael-part.

Kesktalvise veelinnuloenduse juhendi, vaatlusankeedi ja ranniku loendusalade kaardid leiab ornitoloogiaühingu kodulehelt eoy.ee/kesktalvine-veelinnuloendus.

Rahvusvaheline kesktalvine veelinnuloendus International Waterbird Census toimub tänavu 58. korda. Aastast 1995 on kesktalvine veelinnuloendus osa Eesti riiklikust bioloogilise seire programmist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.