"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinna turism on talveunes. Hotellipidajad: jaanuar on katastroof (0)
13. jaanuar 2024
Välisturiste on aasta kokkuvõttes veerand kuni 30% puudu. Foto: Ilja Matusihis

Lõppenud aasta sügiskuud olid pealinna hotellidele ja restoranidele üsna nutused. Jaanuari kohta ütlevad hotellipidajad ise, et on lausa katastroof. Ka koroonaeelne tippaeg tursiminduses ei paista veel kusagilt.

Läinud kuul võis vanalinnas kuulda rohkelt võõrkeelset juttu. Soomlaste ja lätlaste kõrval juletakse Tallinna tulla kaugemaltki. Ent koroonaeelse taseme saavutamiseks on käia veel pikk tee.

“Aga läbi aasta on tore see, et sakslased on ka tulnud. Kolmandal kohal läbi aasta on sakslased ja ootamatult on tulnud tagasi ka ameeriklased,” ütles Eesti turismifirmade liidu president Külli Karing.

“Tallinna hotellid ei ole täis, hotellid ei ole taastunud veel koroonajärgsest perioodist. Meil on välisturiste aasta kokkuvõttes veerand kuni 30% puudu,” ütles Eesti hotellide ja restoranide liidu tegevjuht Killu Maidla.

Kui läinud jõulukuul võis Tallinna hotellides ja restoranides kuulda üsna palju võõrkeelset juttu, siis nüüd on käes nagu turismis öeldakse low season, vaikne kuu. Jaanuar tuleb lihtsalt üle elada. Restoranide poolel oli jõulukuul langus suur. Firmapidusid peeti aastataguse ajaga võrreldes poole vähem.

“Need peod, mis olid, seal oli tunda, et eelarved on väiksemad, väga palju kulutusi ei taheta teha ja see jätab jälje,” sõnas Maidla. Kui eelmise aasta talv näitas majutuses tugevat koroonajärgset taastumist, siis tänavuse jaanuari kohta võib öelda katastroof. “Jaanuar ja veebruar vastupidi, nende broneeringute peal, mis praegu hotellides olemas on, on tulemused üsna kehvad. Me ei näe, et neid ka palju juurde tuleks,” ütles Maidla.

Kui talv üle elatakse, on kevadest loota olukorra paranemisele. “Broneeringud, mis on ette tehtud, on mõnevõrra paremas seisus, me näeme siin ka gruppide ja suuremate tellimuste vaikset taastumist. Tempo ei ole veel päris see, mis tahaksime,” ütles Maidla.

“Eks see tendents jätkub, aga samas inimesed lähevad järjest julgemaks. Praegu meie ettevõtted käivad mööda messe, tehakse uusi kokkuleppeid ja see lubab arvata, et see aasta tuleb parem,” ütles Karing.

Reisimine pole maailmast kadunud ja Tallinna tahetakse endiselt tulla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid