"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TASUTA. Lasnamäe jagab libeduse tõrjeks graniitsõelmeid (0)
18. jaanuar 2024
SÕELMED MAHA. Talvise ilmaga tasub pigem karta, kui kahetseda. FOTO: Ksenija Kurs

Lasnamäe linnaosa valitsus jagab tasuta graniitsõelmeid 30. jaanuarist 2. veebruarini kell 15-19 aadressil Paevälja pst 5.

“Graniitsõelmed on efektiivne viis võitlemaks libedusega ning tagamaks turvalisust meie kõnniteedel. Oleme sel talvel suurendanud jagatavaid koguseid just selleks, et korteriühistud saaksid teha libedustõrjet veelgi tõhusamalt kui mullu,” lausus Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko, kutsudes korteriühistute esindajad killustiku järgi tulema.

Graniitsõelmed on saadaval viie koti kaupa ühe kortermaja kohta, iga kott kaalub 25 kg. Sõelmeid on tellitud piisavas koguses, et neid jätkuks kõikidele soovijatele.

Killustikku on kõige mõistlikum kasutada libedusetõrjeks muutliku ilmaga, kui maapinnale on tekkinud piisavalt tugev jää- või lumekiht. Siiski tuleb meeles pidada, et jäävihma tingimustes ei pruugi graniitsõelmed olla piisavalt efektiivsed. Seetõttu soovitab linnaosavalitsus elanikel jälgida ilmaprognoose ja jäävihma korral olla eriti ettevaatlikud. Sellistel päevadel soovitatakse võimaluse korral jääda koju, et vältida libedusest tingitud õnnetusi. 

Eramaal peab heakorratöid teostama kinnistu omanik, näiteks kauplused või korteriühistud. Lisaks peavad maaomanikud ehitusseaduse kohaselt hooldama kõnniteid, mis asuvad nende kinnistu ja sõidutee vahel. Libedusega võitlemiseks soovitatakse kasutada killustikku, mille tera läbimõõt on 2-6mm. Parima tulemuse saavutab, kui puistada killustikku tihedalt tambitud lume või jääkihi peale. Keelatud on kasutada tuhka, liiva või kloriide.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.