"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinnas jääb õpetajate streigist kõrvale vaid üks kool (1)
18. jaanuar 2024
Esmaspäeval algab õpetajate streik. Kuvatõmmis

Õpetajate streigis osalevad kõik Tallinna koolid peale ühe. Kas õpilastele tähendab see lisa puhkepäevi?

Tallinn on otsustanud järgmisel nädalal streikivate õpetajate töötasu säilitada ka streigi ajaks, seda esialgu kolmeks esimeseks streigipäevaks. Linnapoolsed tingimused on, et siinsed lasteaiad jätaks streigi ajaks avatuks ühe valverühma ja koolid kavandaks alternatiivseid tegevusi kõigile 1.–3. klassi õpilastele, kes olenemata streigist kooli tulevad.

“Kohapeal vaatame Eesti filmiklassikat, vaatame filme aulas suurel ekraanil. Kõik vaatavad vaikselt, keegi kedagi ei sega, mitte midagi muud ei juhtu,” ütles Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur.

“Mina kui direktor korraldan lastele kas õppetegevust või muid alternatiivseid tegevusi, täpne kava selgub neljapäeva jooksul, aga loodan, et tuleb piisav arv õpilasi, kellele ma saan südamerahus terve päev eesti keelt õpetada, ise olen eesti keele õpetaja ja selle vastu mul pole midagi,” ütles Ehte humanitaargümnaasiumi direktor Õnnela Leedo-Küngas.

Et Tallinnas streigivad kõik koolid peale Kadaka põhikooli, siis põhimõtteliselt ka kõigile pealinna põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele tähendab järgmine nädal koolivaba nädalat.

Siiski on õpetajatel neile selleks ajaks ette valmistatud iseseisev töö.

“Meil on sõpradega plaan minna siis kas Lätti või Leetu autoga, aga eks vaatame ka kooliasju ja õpime, niisama redutamist ei tule,” ütles Pelgulinna gümnaasiumi õpilane Silver. Esmaspäeval algava tähtajatu streigiga nõuavad Eesti õpetajad alampalga tõstmist 1950 euroni ja pööravad ka tähelepanu õpetajatöö üleliigsele koormusele.

“Me ei jõua oma tööga hakkama saada. Meil on nii palju kohustusi, et sellest kannatab töökvaliteet ja kannatavad ka lapsed,” ütles Ehte humanitaargümnaasiumi eesti keele õpetaja Milana Aksjonova.

“Töötingimused on ebanormaalsed meie õpetajatel, sest ühiskonna ootused aina kasvavad õpetajate tööle, aga töötasuga need ootused ei ole proportsioonis või ei ole tasakaalustatud üksteisega,” ütles Tallinna abilinnapea Andrei Kante.

Streigi ajal on kõik Tallinna raamatukogud valmis lapsi ja noori vastu võtma. Väljapanekul on õpilastele mõeldud kirjandus ja rühmatööruumides saavad noored ühiselt õppida.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Miss Veronica
24. jaan. 2024 17:21
Pročitajte moje svjedočanstvo o tome kako sam dobio zajam od pouzdane tvrtke. Pozdrav, ja sam Veronica iz Hrvatske. Bio sam u financijskoj situaciji i trebao sam kupiti kuću. Pokušao sam potražiti zajam od različitih kreditnih tvrtki, privatnih i korporativnih, ali nije išlo, a većina banaka mi je odbila kredit. Ali kako bi Bog htio, upoznali su me s privatnim zajmodavcem koji mi je dao zajam od 90,000 eura i danas imam svoju kuću i vlasnik sam tvrtke i trenutno mi je dobro, ako morate ići na tvrtka za osiguranje zajma. bez kolaterala, bez provjere kreditne sposobnosti, samo 3% kamatna stopa i supotpisnik s boljim planovima i rasporedom otplate, kontaktirajte Davidson Albert Loan (davidsonalbertloan@gmail.com). On ne zna da to radim, ali sada sam tako sretna i odlučila sam dati ljudima više informacija o njemu i želim da ga Bog još više blagoslovi. Možete ga kontaktirati putem njegove e-pošte. davidsonalbertloan@gmail.com