"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tourest pakub rohelisi lahendusi ja kutsub osalejaid taaskasutusele (0)
18. jaanuar 2024
ROHELISELT RÄNDAMA. Tänavune Tourest tuleb keskkonnasõbralik. FOTO: Albert Truuväärt

Jätkusuutlik reisimine saab alguse juba reisieelsetest valikutest ja nii pakub Tallinnas 8.-10. veebruarini toimuv turismimess Tourest külastajatele mitmeid keskkonda hoidvaid lahendusi ning kutsub osalejaid üles taaskasutusele. 

„Kuigi tänavune Tourest on tunduvalt suurem kui eelmisel aastal, on oluline, et see oleks maksimaalselt keskkonnasõbralik. Pakume osalejatele mitmeid erilahendusi ja jagame näpunäiteid, kuidas näiteks eelmise aasta stende ja materjale taaskasutada,“ sõnas Eesti turismi- ja reisifirmade liidu peasekretär ja turismimessi korraldaja Merike Hallik.

Lisaks reisisihtkohtadele on messi oluliseks osaks erinevad maitseelamused, mis viivad rännakule nii maailma kaugematesse paikadesse kui ka kodumaistele radadele. Üheks suuremaks muudatuseks „Elamused ja maitsed“ messihallis on korduvkasutatavate nõude kasutuselevõtt, mida kaupleja saab lahendada kas enda innovaatilise ideega või soovikorral toetab korduspakendite renti teenusepakkuja Ringo.

Eesti Vabaõhumuuseumis asuva ja messil osaleva Kolu kõrtsi peakokk Lauri Priimägi sõnul otsustasid nemad Tourestil kasutada just Ringo pakutavat lahendust, sest varasem koostöö on olnud väga positiivne. „Oleme Ringo teenuseid kasutanud muuseumis näiteks jaanipäevapidustustel ja muudel suurematel üritustel ning oleme pakutavate nõude ja teenuse lihtsusega väga rahule jäänud. Taaskasutatavate nõude valik on aastatega aina kasvanud ning põhimõtteliselt on kõikidele vajadustele vastavad nõud olemas,“ lisas Priimägi.

„Elamused ja maitsed“ messihalli töökorralduse muudatus vähendab oluliselt jäätmete tekkimist, kuid vältimatute jäätmete tekkimisel pööratakse tähelepanu nende põhjalikule sorteerimisele. „Sellel aastal sorteeritakse messil tekkinud prügi lausa kuueks erinevaks liigiks, et võimalikult suur osa sellest jõuaks taas ringlusse.

Samuti vähendame pabermaterjalide kasutust ehk anname välja väiksema arvu messikatalooge ning julgustame osalejaid kasutama tavapäraste pabermaterjalide asemel digilahendusi,“ selgitas messi korraldaja Hallik. Pere väiksematele liikmetele tuleb keskkonna hoidmist ja jäätmete liigiti kogumist tutvustama Tallinna linnavalitsuse programm Prügihunt, mis selgitab mänguliselt keskkonnateadlikkuse olulisust.

Tallinna linn panustab Touresti keskkonnasõbralikemate transpordivalikute vallas, pakkudes Touresti osalejatele ja messi vabatahtlikele abilistele tasuta linna ühistranspordiga sõitmise võimalust messiperioodil. Tasuta sõiduõigus on liidetud eksponendi kaardi osaks, kusjuures kaart ise saab samuti olla digitaalne.  

8.–10. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuv turismimess Tourest tutvustab külastajatele nii tuttavaid kui ka täiesti uusi reisivõimalusi ja elamusi laiast maailmast ning Eestist, aitab leida vastused reisimisega seotud küsimustele ning pakub hulganisti ideid ja inspiratsiooni reisiseiklusteks. Tourest 2024 programmi, eksponentide ja piletiinfoga saab tutvuda lähemalt aadressil tourest.ee.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.