"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Lükkamata lumi. Linnale kuuluva kõnnitee peab koristama kinnistuomanik (1)
19. jaanuar 2024
Kes peab lumest puhastama kõnniteed? Kuvatõmmis

Igal talvel on probleeme linnas lumiste ja libedate kõnniteedega… nii ka praegu, sest on ju südatalv. Mure on aga peamiselt kitsamate kõnniteedega, mida peavad hooldama elanikud. Mõni teeb seda paremini, mõni kehvemini. Sest ega kõnnitee ennast ju ise, lumest ei puhasta.

Kuidas teile tundub, kuidas praegu talvisel ajal teeolud meie kõnniteedel on, kas on mugav liikuda? “Jaa, mul on mugav, ma saan hästi hakkama,” ütles Madis.

“Lükkamata lumi ju, ega selle sees ei ole vanainimesel hea käia, aga on hullemaid kohti,” ütles Tiiu. “Hommikul lähen kooli, teed on täiesti lume sees, on väga raske kõndida,” ütles Anna.

Mis kõige hullemad kohad on?

“Kõige koledam oli Ameerika saatkonna ees,” ütles Tiiu.

Kõigist Tallinna jalgsi käidavatest teedest kahte kolmandikku hooldab Tallinna linn. Need on peamiselt suuremad kõnniteed, väljakud ja rattateed, kuhu linna traktorid mahuvad igal hommikul lund lükkama. Probleeme on peamiselt kitsamate kõnniteedega, mida ehitusseadustiku järgi peavad hooldama teega külgnevate majade omanikud ja ühistud. Tallinn pakub aga ühistutele võimalust lumekoristusteenust linnalt osta. Praegu kasutab seda vaid 20 kinnistut. “Loodetakse ikkagi sellele, kas mõni majahoidja teeb töö ära või on ühistus ära jaotatud kõnniteede hoolduskohustused. Ilmselt on raha kõigile määrav, lisaraha välja käia ei taha keegi,” ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

“Majahoidjaid ei ole tänapäeval leida, palk, mis inimesed maksavad, on ju väike ja korteriomanikud ei taha väga palju koristamise eest maksta. Sellepärast ongi, et linna tee koristaks linn,” ütles mitme ühistu juhatuse liige Lea Nõukas.

Tallinn on kaalunud ühistutelt kõnniteede hooldamiskohustuse ülevõtmist, kuid selle maksumuseks on hinnatud umbes 30 miljonit eurot aasta kohta. Juttu on ka tehtud alternatiivsetest lahendustest, näiteks hakata lumekoristust korraldama sama süsteemi alusel, nagu toimib prügivedu. Praegu veel tuleb elanikel hoolas olla.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Miss Veronica
24. jaan. 2024 17:13
Pročitajte moje svjedočanstvo o tome kako sam dobio zajam od pouzdane tvrtke. Pozdrav, ja sam Veronica iz Hrvatske. Bio sam u financijskoj situaciji i trebao sam kupiti kuću. Pokušao sam potražiti zajam od različitih kreditnih tvrtki, privatnih i korporativnih, ali nije išlo, a većina banaka mi je odbila kredit. Ali kako bi Bog htio, upoznali su me s privatnim zajmodavcem koji mi je dao zajam od 90,000 eura i danas imam svoju kuću i vlasnik sam tvrtke i trenutno mi je dobro, ako morate ići na tvrtka za osiguranje zajma. bez kolaterala, bez provjere kreditne sposobnosti, samo 3% kamatna stopa i supotpisnik s boljim planovima i rasporedom otplate, kontaktirajte Davidson Albert Loan (davidsonalbertloan@gmail.com). On ne zna da to radim, ali sada sam tako sretna i odlučila sam dati ljudima više informacija o njemu i želim da ga Bog još više blagoslovi. Možete ga kontaktirati putem njegove e-pošte. davidsonalbertloan@gmail.com

Seotud artiklid