"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kalamaja muuseumis jätkub pop kokandussari "Kalamaja maitsed" (1)
20. jaanuar 2024
Tallinna Linnamuuseum

Kokandusürituste sari “Kalamaja maitsed” jätkub Kalamaja muuseumis ka tänavu. 25. jaanuaril ootame toitu valmistama koos kohandushuvilise ja eluaegse kalamajaka Üllega.

Ülle on elanud Kalamajas Soo tänaval kogu elu. Nõukogude võimu saabudes võeti nende perele kuulunud korterist ära kaks tuba ja eluruumidest sai ühisköögiga ühiskorter. See oli kole aeg, kui tuli võõrastega oma kodu jagada, tõdeb Ülle. „Ma ei oskagi öelda, kuidas ema ja vanaema selle üle elasid.“ Pere võitles tollase täitevkomiteega kuni võiduka lõpuni ja oma toad saadi tagasi. Nii kasvasid siinsamas Kalamajas üles ka Ülle lapsed.

Hariduselt on Ülle inglise filoloog ning tõlkinuid raamatuid ja andnud ka süvendatud õppele keeletunde, praeguseks aga pensionil ja saab pühenduda oma harrastusele.
Kindel on see, et Ülle on kirglik kokk ja löönud kaasa mitmes Kalamaja muuseumi tegemises. “Kalamaja maitsete” õhtul valmivad tema kuulus spinatisupp ja tervisepuder.
NB! Osaliste arv üritustele on piiratud.

Kokandusõhtute “Kalamaja maitsed” järgmine kohtumine:
25. jaanuaril kell 18.00-20.00 Kalamaja muuseumis (Kotzebue 16)

OSTA PILET


„Kalamaja maitsed“ on Kalamaja muuseumiköögis toimuvate kohtumiste sari, kus huvilised valmistavad Kalamaja praeguste ja kunagiste elanike juhendamisel aegumatute retseptide järgi maitsvaid roogi. Oma kätetööl lastakse üheskoos hea maitsta, lisaks saab kaasa kõikide valminud toitude retseptid.

Vaata lähemalt „Kalamaja maitsete“ sarja Kalamaja muuseumi kodulehel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

420
20. jaan. 2024 15:26
This article is a breath of fresh air, providing a nuanced perspective on this topic. The author's clarity of thought and engaging style make it an enriching read. ❤️