"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinn mängib Soome turisti peale (3)
20. jaanuar 2024
Tallinn loodab soomlasi meelitada nii vanalinna kui ka Nõmmele ja teistesse pealinna paikadesse. Foto: Albert Truuväärt

Põhjamaade suurim turismimess Matka toimub 18.-21. jaanuarini Helsingi messikeskuses.

Helsingis toimuv Põhjamaade suurim turismimess Matka saab teoks 35. korda. Kohal on ka Tallinn, et tutvustada põhjanaabritele meie pealinna kui sihtkohta, kus lisaks vanalinnale on külastamiseks muidki põnevaid kohti.

Helsingi messil on osalejaid rohkem kui 70 riigist üle maailma. Oma ekspositsiooniga on Visit Estonia alal kohal Tallinngi ja seda sõnumiga, et meil on siin palju enamat kui vanalinn. Põhjust minekuks Põhjamaade suurimale turismimessile Matka on enam kui küllaga. Tallinnal on, millest rääkida.

“Meie vanalinn on endiselt hea koht külastamiseks, millega võime Tallinna tutvustamisega alustada,” ütles Visit Tallinn Soome suuna turundusjuht Silja Hurskainen.

“Meil on siin turvaline, põnev, oleme natuke Skandinaavia, aga natuke teistmoodi, seda räägime kaugematele, põhjamaine põnev koht kuhu tulla,” ütles Eesti turismifirmade liidu president Külli Karing.

Tänavail kuuleb taas eri keeli ja see on märk turistide tagasitulekust. Taastutakse vahepealsest koroonakriisist. 2019. aasta 1,77 miljoni ööbimiseni pole palju jäänud. Mullu peatus pealinna hotellides juba üle 1,4 miljoni turisti.

“Meie juurde võib tulla nautima ägedaid kultuurielamusi või häid restorane või ilusat talvist Tallinna loodust,” sõnas Hurskainen.

Ka soomlased on tagasi Tallinnas. 2019. aastal ööbis pealinnas üle poole miljoni põhjanaabri. Pandeemia ajal ja 2021. aastal oli suur langus, kuid mullu ööbis juba üle 461 000 soomlase ja see tähendab, et Tallinn on põhjanaabritele endiselt atraktiivne.

“Tallinn on lähedal, piisavalt teistmoodi, siia on lihtne tulla tänu heale ühendusele,” sõnas Hurskainen. Soome turist on mitmekülgne. Plaanis on hakata teda meelitama vanalinnast kaugemale, pakkudes teistmoodi elamusi. “Olgu Nõmmele või Põhja-Tallinna, Soome turist julgeb teha, ta on käinud ja näinud ja oskab linnas liikuda,” ütles Hurskainen.

Matka messil on Eestist kuue stendiga üle 30 eksponendi. Kokku on Põhjamaade suurimal turismiala üritusel osalejaid enam kui 70 riigist.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Miss Veronica
24. jaan. 2024 17:10
Pročitajte moje svjedočanstvo o tome kako sam dobio zajam od pouzdane tvrtke. Pozdrav, ja sam Veronica iz Hrvatske. Bio sam u financijskoj situaciji i trebao sam kupiti kuću. Pokušao sam potražiti zajam od različitih kreditnih tvrtki, privatnih i korporativnih, ali nije išlo, a većina banaka mi je odbila kredit. Ali kako bi Bog htio, upoznali su me s privatnim zajmodavcem koji mi je dao zajam od 90,000 eura i danas imam svoju kuću i vlasnik sam tvrtke i trenutno mi je dobro, ako morate ići na tvrtka za osiguranje zajma. bez kolaterala, bez provjere kreditne sposobnosti, samo 3% kamatna stopa i supotpisnik s boljim planovima i rasporedom otplate, kontaktirajte Davidson Albert Loan (davidsonalbertloan@gmail.com). On ne zna da to radim, ali sada sam tako sretna i odlučila sam dati ljudima više informacija o njemu i želim da ga Bog još više blagoslovi. Možete ga kontaktirati putem njegove e-pošte. davidsonalbertloan@gmail.com
mary
20. jaan. 2024 16:02
An impressive piece that seamlessly weaves together facts and narrative, making the subject matter both accessible and fascinating. ❤️
joseph
20. jaan. 2024 15:18
This article is a gem, offering a comprehensive yet concise overview of this topic. The clarity of expression and well-structured arguments make it an enjoyable and educational read. ❤️