"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LUMEUPUTUS. Eelmisel nädalal koristati pealinnast ligi 60 000 kuupmeetrit lund (0)
22. jaanuar 2024
Lisaks masinatele tuli appi võtta ka inimressurss – keskmiselt tegi päevas tööd 40 brigaadi, kus oli kokku 92 töötajat. Foto: Ilja Matusihis

Lumesajul ei ole veel nii pea lõppu näha, mis omakorda toob lumekoristajatele hulganisti tööd. Eelmisel nädalal veeti linnast välja ligi 55 kuupmeetrit lund, milleks kasutati nii masinaid kui ka inimresurssi.

Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerite andmetel kasutati eelmisel nädalal pealinna sõiduteedel lumekoristuseks 40 lumesaha ning 36 traktori abi. Öisel ajal olid abiks 8 lumelaadurit ning 30 lumeveokit.

Lisaks masinatele tuli appi võtta ka inimressurss – keskmiselt tegi päevas tööd 40 brigaadi, kus oli kokku 92 töötajat.

Teede ohutuse tagamiseks puistati tänavatele ligi 960 tonni naatriumkloriidi ning 82 tonni sõelmeid. Olmejäätmeid koguti kokku 70 tonni.

Nädala jooksul veeti välja ligi 60 000 kuupmeetri lund. Talve algusest on praeguseks väljaveetud pea 250 000 kuupmeetrit lund.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add. Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teerajatisi, mille alla kuuluvad sõidu- ja kõnniteed, jalgrattateed, parklad, ülekäigurajad, ohutussaared, trepid, ühissõidukite peatused, sillad ja tunnelid. Tallinn on jagatud viieks hoolduspiirkonnaks: Kesklinna piirkonnas on partneriks Tänavapuhastuse Aktsiaselts, Lõuna ja Ida piirkonnas – Tallinna Kommunaalteenused OÜ, Lääne ja Põhja piirkonnas – EKT Teed OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.