"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiines avati rekonstrueeritud Räägu park (0)
24. jaanuar 2024
Uuenenud Räägu park. Foto: Kristiine LOV

Tallinnas Kristiine linnaosas Lilleküla asumis paiknev Räägu park, mis läbis mullu põhjaliku ümberehituse ning ootas valminuna mitu nädalat kasutusluba, on alates tänasest kõigile avatud.

Ehitustööd kestsid mullu maist detsembrini, rekonstrueerimise käigus korrastati pargiteed, uuendati valgustust ning lisati uus inventar mängu- ja spordialade juurde. Uuenenud Räägu park on mõeldud kõigile alates väikelastest kuni vanemaealisteni. Pargi territoorium on jaotatud viieks osaks: 1–3-aastaste väikelaste ja koolieelikute ala, noorte ala, jõulinnak, eakate ala ning mediteerimisaas. Üldmulje loomisel lähtuti looduspõhistest materjalidest ja värvitoonidest.

Mediteerimisaas ja eakate ala on projekteeritud pargi rahulikuks osaks, mida eraldavad teistest aladest madal- ja kõrghaljastus ning linnamööbel. Mediteerimisaasale on projekteeritud ellipsikujulised niitmata alad kevadiste sibullilledega, mis loovad aasale liigendatust ja hubasust. Pargi põhjaosa on projekteeritud harva niidetavaks alaks, millega tugevdatakse ökosüsteemi ning summutatakse müra Räägu tänavalt.

Avamine viibis, kuna kasutusloa menetluse raames kontrolliti kõik pargielemendid põhjalikult üle, et need vastaksid nõuetele, oleksid turvalised ja ehitatud vastavalt projektile.

Tööde tellija oli Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet, rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS, ehitustöid teostasid Lars Laj Eesti OÜ ning AS Valmar Grupp. Tööde maksumuseks kujunes 796 950 eurot.

30. aprillil toimub Räägu pargis Kristiine Kevadpidu.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul on vajas populaarne Räägu park juba ammu värskendust. „Tegu on moodsa, funktsionaalse ja hubase lahendusega, mis võimaldab aktiivset vaba aja veetmist erinevas vanuses inimestele. Loodan, et Räägu pargis hakkavad regulaarselt toimuma avalikud üritused, mis aitavad kasvatada linnaosa identiteeti ja kogukonnatunnet. Oleme seadnud prioriteediks korrastada ka teisi Kristiine parke, haljasalasid ja hoove, et elanikel oleks rohkem õuesviibimise ja koosolemise võimalusi,“ kinnitab Riibe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.