"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aasta filmiks valitud „Savvusanna sõsarad“ linastub Nõmme kultuurikeskuses (2)
25. jaanuar 2024
Nõmme kultuurikeskuses on reedel kinohommik. Foto: Nõmme LOV

Sügisel käivitus Nõmmel taas seenioride kinoklubi. Kord kuus näidatakse Nõmme kultuurikeskuses Eesti uuemaid filme. 26. jaanuaril kell 11 linastub „Savvusanna sõsarad“.

Seenioride kinoklubi tegutses Nõmmel ka varem, siis külastati aeg-ajalt seltskondlikult Kaja kino. Alates septembrist on kino toodud kodule lähemale, aga kuna Nõmmel kinosaali pole, kohandatakse filmi näitamiseks kultuurikeskuse saal. Kinoklubi eesmärgiks on seatud näidata uuemaid Eesti filme. Nii on Nõmmele jõudnud „Kurvilise tee legendid“, „Neeme Järvi. Muusika üle kõige“ ja „Kuulsuse narrid“.

„Nõmmel on ajalooliselt asunud mitu korraliku kinosaali. Kahetsusväärselt täna Nõmmel enda tegutsevat kino ei ole,“ tõdes Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. „Sellest lähtudes oleme pidanud vajalikuks Eesti filme Nõmme Kultuurikeskuses näidata. Anna Hintsi „Savvusanna sõsarad“ on kindlasti üks neist, mis väärib vaatamist.“

„Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku, mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Filmi režissöör on Anna Hints.

Eesti filmiajakirjanike ühing valis Anna Hintsi dokumentaali „Savvusanna sõsarad“ parimaks eelmisel aastal valminud Eesti filmiks. Neitsi Maali on juba 18. auhind, mille film on aasta jooksul noppinud. Teiste seas on „Savvusanna sõsarad“ pälvinud Sundance’i festivali preemia, parima Euroopa dokumentaalfilmi auhinna, USA dokumnataalfilmide auhinna, Golden Gate Awards McBaoine’i auhind, parima Balti filmi auhinna jt.

Seenioride kinoklubi tegevusest osa saamiseks ei pea olema klubi liige ja nelja eurose sooduspiletiga on kinno oodatud väärikad prouad ja härrad alates 56 eluaastast. Juba on teada ka veebruari film, selleks on „Ristumine peateega“.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Marion.
30. jaan. 2024 08:16
Head päeva , Olen väga põnevil pärast seda, kui sain pr Marion Jansen Loan Help LTD-lt oma isikliku laenu auto ostmiseks pärast seda, kui võltsitud laenuandjad mind kaks korda pettusid. Kõikvõimas Jumal, mind tutvustas pr Marion Janseni Laenuabi LTD-le kolleeg, kes sai samuti laenu tema äritegevuse laienemist ja minu suurimaks üllatuseks anti mulle täna 25 000 USD laenu. Kutsun teid kõiki, kes vajavad laenu, võtma laenutaotluse saamiseks lahkelt ühendust pr Marion Janseniga e-posti teel: marionjansen00@gmail.com Aitäh
Inimene
27. jaan. 2024 16:28
Ma ei läheks seda filmi siis ka vaatama et kui tasuta saaks!!!!!!!!!!! Mis selles nii ERILIST ON,aru ei saa. Mõistan kunsti piisavalt,kuid ei saa sellest aru,mis SELLES FILMIS NII ERILIST ON????????? MEELdivAD ilusad meloodiad ,ilusad filmid,kus on ilus loodus ,aga mille puhul selleks filmile auhind anti,see jääb mõistatuseks.