"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vaata ajakava. Lasnamäel jagatakse näpunäiteid küberkelmide vastu võitlemiseks (0)
25. jaanuar 2024
Tallinnas langes möödunud aastal pettuste ohvriks 1250 inimest, sealhulgas ka ettevõtted. Foto: Pixabay

Internetikelmustest tekitatud kahjude vähendamiseks korraldab Lasnamäe linnaosa valitsus koostöös partneritega tasuta küberhügieeni käsitleva programmi.

„Lasnamäe linnaosas oli eelmisel aastal 361 petuskeemi juhtu. Igast inimesest võib saada kelmide ohver, sest iga korraga muutuvad petuskeemid aina nutikamaks. Kelmusi saame ennetada efektiivselt vaid omades vajalikke teadmisi, mida soovime pakkuda koostööpartneritega huvilistele. Mul on heameel, et tänaseks on venekeelsetele loengutele kõik kohad täitunud, kuid jätkuvalt saab end registreerida eestikeelsetele loengutele,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Ta lisas, et koolitustele on oodatud huvilisi kõikidest vanusegruppidest. 

„Tallinnas langes möödunud aastal pettuste ohvriks 1250 inimest, sealhulgas ka ettevõtted. Enamik pettustest leidis aset just veebis ja praegune olukord ning ka statistika näitab, et pettuste ohvriks langevad igas vanuses mehed ja naised,“ ütles Ida-Harju politseijaoskonna veebipolitseinik Anna-Liisa Kreitsman. 

Koolitused toimuvad neljal korral teisipäeviti linnaosavalitsuses suures saalis (Pallasti 54, I korrus), kella 10-11.30 eesti keeles ning kell 11.45-13.15 vene keeles. Ühe koolituse pikkus on poolteist tundi. Venekeelsetele loengutele on registreerimine suletud seoses kohtade täitumisega.

Eestikeelsete koolituste ajakava:

  • 30.01 10-11.30 „Sissejuhatus digimaailma“
  • 6.02 10-11.30 „Nutiseadme turvalised/ebaturvalised rakendused“
  • 13.02 10-11.30 „Kelmuse tüübid“
  • 20.02 10-11.30 „Interneti hügieen“

Esimene loeng teemal „Sissejuhatus digimaailma“ leiab aset 30. jaanuaril ja annab lühiülevaate Tallinna keskraamatukogu teenustest ja üritustest eakate sihtgrupile. Samuti saab vastuse küsimusele: „Milliste küsimustega saab raamatukogu poole abi saamiseks pöörduda?”. Loengul räägitakse erinevatest mõistetest, mida kasutatakse nutitelefoni kasutamisel, nutitelefoni eelistest, puudustest ja funktsioonidest. Samuti saab loengul ülevaate, mis on nutitelefoni ja arvuti sarnasused ja erinevused. 

Kuna üritus toimub siseruumis on kohtade arv piiratud. Üritusele tagab koha eelregistreerimine, läbi interneti lingil: https://bit.ly/47mRyAr või telefoninumbril: 6457702. Registreerida võib kõigile või siis kindale koolitusele, mis enim kõnetab.

Programmi korraldab Lasnamäe linnaosa valitsus koostöös politsei- ja piirivalveameti, riigi infosüsteemi ametiga ning Tallinna keskraamatukoguga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.