"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Vanalinnas parkimiseks kasutatakse üha enam võltsitud invakaarte (0)
25. jaanuar 2024
Mupo sõnul leidub vanalinnas nii Läti, Leedu kui ka Soome invakaartidega Eesti masinaid. Foto: Kuvatõmmis

Munitsipaalpolitsei invakaartide kontrolli käigus küll ühtegi surnud pereliikme parkimiskaarti ei tuvastatud, ent populaarne on hankida luba mõnest teisest omavalitsusest või lausa piiri tagant.

„Võtsime rajalt maha Läti invakaardiga isiku. Inimene tuli parasjagu auto juurde ja küsisime, kus see invaliid on. Vastas, et sõber andis kaardi ja meie ütlesime, et nüüd anna see kaart siia ja kõik,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei ameti patrulli- ja valveosakonna inspektor Meelis Meerents.

Invakaartide kasutamine parkimiseks vanalinnas on muutunud eriti populaarseks viimastel aastatel.

Põhiliselt kasutatakse invakaarte parkimiseks nädalavahetustel ja on nii Läti, Leedu kui ka Soome invakaartidega Eesti masinaid.

„Nende sariparkija puhul ei ole ma veel kordagi siin oma piirkonnas näinud, et sinna autosse siseneks või väljuks invaliid,“ märkis vanalinna seltsi asutaja ja juhatuse liige Ville Jehe.

Invakaardi omamine üksi ei anna tegelikult õigust vanalinnas mistahes kohas parkida. Kaardi kasutamine peab olema õigustatud.

„Kaarti tuleb kasutada selle inimese transportimiseks, kes on sinna kaardile märgitud. Kui auto omanik või kasutaja ise kaarti ei vaja ja kaardi peal on kirjas tema perekonnaliige, peab ta olema ka auto peal, et mitte iseseisvalt sõita ega parkida,“ sõnas patrullpolitseinik Villu Küttner

Libainvakaartidega isikud teevad meele eriti mustaks vanalinna elanikel, kuna kaart annab ju õiguse vanalinnas tasuta parkimiseks

„Elanikena peame maksma päris korraliku raha selle eest, et üldse parkida vanalinnas. Invaliidimärk autol annab võimaluse parkida tasuta ja ka keelatud kohtades,“ ütles Ville Jehe.

Paraku on munitsipaalpolitsei pädevus selle probleemi ohjamisel küllaltki piiratud. Seetõttu viidigi tänane reid läbi koostöös politseiga.

„Meie saame kontrollida ainult, millised on Tallinnast väljastatud invakaardid, muid kahjuks mitte. Puudub ühtne register ja kontrollivõimalus. Politseil on pädevus kontrollida ja väljakutsuda vastavad isikud,“ tõdes Meelis Meerents.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.