"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Direktor: Otsisime õpetajat pool aastat, konkursile ei esitatud ühtegi CV-d (2)
26. jaanuar 2024
Õpetajate keskmine töötasu Tallinnas on 2418 eurot, mis on 133% riigi keskmisest. Foto: Aleksandr Guzhov

Kas Tallinna koolides on õpetajate põud tõepoolest suur?

„2022. aasta kevadel otsisime eesti keele ja kirjanduse õpetajat pool aastat. Avalikule konkursile ei esitatud ühtegi CV-d,” tõdes Pirita majandusgümnaasiumi direktor Toomas Pikhof.

Pärtel Peeter Pere väidab, justkui Tallinn paneks õpetajate palgaraha vasakule. Tallinna abilinnapea Andrei Kante lükkab selle jutu ümber.

„Kõik need jutud on pahatahtlikult levitatud ja põhinevad haridusilma poolikul statistikal ehk siis need andmed ei ole lõplikud ja viimase kvartali andmed on veel sisestamata. Õpetajate keskmine töötasu Tallinnas on 2418 eurot, mis on 133% riigi keskmisest,“ sõnas abilinnapea Andrei Kante.

Õpetajatest on puudus igal pool, mitte ainult Tallinnas. Mõned töötavad lausa kahel-kolmel kohal. See on tegelik põhjus, miks õpetajad streikima hakkasid, mitte aga väidetav Tallinna palgaraha kõrvalepanek.

„See ei vasta tõele. See raha on sihtotstarbeline ja seda makstakse üksnes õpetajate töötasudeks, muuta ei saa seda kuidagi,” kinnitas abilinnapea Kante.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meie, bomz -id
29. jaan. 2024 03:15
ei toeta õpetajate streiki kuigi vilistlased toetavad , kuidas nad küll kõigi vilistlaste nimel saavad loosungi panna ?
Töötasu peidetud , millest ving?
27. jaan. 2024 05:17
vaadates kuulutusi , pole töötasu märgitud ja ka koormust tihtipeale. https://opleht.ee/work/ - lugege sealseid , kõigepealt - kes pakuvad ennast tööle - eesti keelt ja vene keelt vabalt valdav meesõpetaja , otsib detsembrist , teine on jaanuarist võimeline üle Eesti andma tunde ja hind 45.-eur /h. Ja siis tööandja,pakuvatel kohtadel pole ühelgi töötasu pandud- imelik ? (kõik ei ole täiskohad ja vaadake haridusnõuet)