"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tööinspektsioon keskendub tänavu ohutu töökeskkonna tagamisele (0)
28. jaanuar 2024
Kuvatõmmis/Pilt on illustratiivne

Tööinspektsioon keskendub enda tänavustel sihtkontrollidel esmaabikorraldusele ning isikukaitsevahendite kasutamisele ja väljastamisele. 

Tööinspektsioon kirjutab enda kodulehel, et kontrollreidide eesmärk on ennetada tööõnnetusi, mida põhjustab isikukaitsevahendite puudumine või nende ebaõige kasutamine. Samuti soovib amet suurendada töötajate teadlikkust turvalise töökeskkonna loomisel. Ühtlasi soovib tööinspektsioon välja selgitada, kas tööandja on taganud töökohal vajaliku esmaabi.

Kuna kontrollitavate ettevõtete tegevusvaldkond ei ole määratletud, võib tööinspektor külastada suvalise sektori ettevõtteid ilma täpset aega ning kohta ette teatamata. Eelnevatel aastatel toimunud reididel ilmnes, et isikukaitsevahendite puudumine või mittekasutamine kujutab endast töökeskkonnas jätkuvalt probleemi. Vajakajäämisi on ka töötajatele sobivate isikukaitsevahendite väljastamisel, nende hoiustamisel ning selliste ohualade märgistamisel, kus on kohustuslik kasutada isikukaitsevahendit.

Lisaks isikukaitsevahendite väljastamisele, kasutamisele, hoiustamisele ja märgistamisele, vaatavad tööinspektorid kontrollide käigus üle töökeskkonna riskianalüüsi ning esmaabikorralduse. Viimase puhul tulevad arvesse esmaabivahendite olemasolu, märgistused, esmaabiandja määramine ja tema kehtiv koolitus.

Seoses sihtkontrollidega palub tööinspektsioon tööandjatel veenduda, kas ettevõttes on korraldatud töökeskkonna riskianalüüs, mis sisaldab tegevuskava töötajate terviseriski vältimiseks ja vähendamiseks, kas töökeskkonna riskianalüüs on lisatud tööinspektsiooni iseteenindusse, kas töötajatele on tööandja kulul väljastatud töö tegemiseks vajalikud isikukaitsevahendid, kas töötajad kasutavad neile väljastatud isikukaitsevahendeid, kas tööandja peab töötajatele väljastatud isikukaitsevahendite arvestust, kas neid isikukaitsevahendeid, mida parajasti ei pea kasutama, hoitakse selleks ettenähtud kohas – näiteks eraldi ruumis või kapis –, kas asjakohaste ohutusmärkidega on märgistatud töökoha ohualad, kus on kohustuslik kasutada isikukaitsevahendeid, ja kas töökohal on tagatud töötajale esmaabi ja esmaabivahendite kättesaadavus.

“Kui teie ettevõte satub sihtkontrolli käigus külastatavate hulka, siis loodame heale kootööle. Meie ühine eesmärk on muuta töökeskkond ohutumaks ja tervisesõbralikumaks. Sihtkontrolli tulemuste põhjal koostame ülevaate nõuannetega, mis on abiks ka neile tööandjatele, kelleni me sel korral ei jõua,” kirjutab tööinspektsioon enda kodulehel. “Kõikidel tööandjatel on võimalus tasuta kutsuda oma ettevõttesse töökeskkonna konsultant, kes annab nõu, kuidas luua ohutu ja töötaja tervist hoidev töökeskkond.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.