"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn võitis hea noorsootöö eest kaks tiitlit (0)
02. veebruar 2024
TUBLID. Selle aasta noortevaldkonna parimad auhinnatseremoonial Tartus. FOTO: Rene Suurkaev

Haridus- ja teadusministeerium tunnustas „Noorte heaks tänu“ galal noortevaldkonna parimaid. Aasta noorsootöötaja on Valdeku noortekeskuse laste- ja noortetöö juht Evely Pajula ning aasta noortesõbralik või nutikas tegu Tallinna noortekeskuste teenusmudel.

Abilinnapea Andrei Kante väljendas suurt tänu koostöise tegutsemise eest ja märkis, et need riiklikud tunnustused kinnitavad Tallinna pühendumist noorte heaolu ja arengu toetamisele. „Meil on koostöös erinevate osapooltega välja töötatud noortekeskuste teenusmudel, mis põhineb noorte vajaduste ja noorsootöötajate rolli põhjalikul analüüsil ning on oluline tööriist noortekeskuste teenuse kvaliteedi tõstmiseks,” ütles Kante. Lisaks on tema sõnul pealinnas pühendunud ja noortele tähelepanu pööravad noorsootöötajad, kes panustavad igapäevaselt noorte tulevikku ning aitavad neil saavutada oma unistusi ja eesmärke.

Aasta noorsootöötaja tiitli pälvinud Evely Pajula on koostöökeskne juht, kelle jaoks on tähtsad ühised eesmärgid. Ta on andnud olulise panuse Tallinna noortekeskuste teenusmudeli arendamisse ja prototüübiks arendamise raames koostöövõrgustiku hoidmisesse ning töö edendamisse. Pajula võime luua usalduslikke suhteid noortega ning tagada turvaline keskkond on muutnud ta mitte ainult Tallinna, vaid ka üle-eestilise noorsootöö eeskujuks. Möödunud aasta veebruaris pärjati Evely Pajula ka Tallinna aasta noorsootöötaja 2022 tiitliga. Ta on ka Eesti noorsootöötajate kogu aktiivne liige.

Aasta noortesõbraliku või nutika teo tiitli pälvinud Tallinna noortekeskuste teenusmudel on uudne lähenemine noortekeskuste teenuste kvaliteedi arendamiseks. Teenusedisaini protsessi käigus uuriti noortekeskuste teenuse sihtrühmade huvisid ja vajadusi, määrati teenuse prioriteetsemad eesmärgid ning analüüsiti noorsootöötajate rolli, eesmärgiga luua kvaliteetne ja ajakohane noortekeskuse teenusmudel.

Enim tähelepanu on pälvinud teenusedisaini koosloome tähelepanekute põhjal loodud figuurid, mis aitavad mõista, kuidas noored jõuavad noortekeskusteni ja milline on noorsootöötaja roll nende toetamisel.

Mudel on oluliseks tööriistaks noortevaldkonna töötajatele teenuste kvaliteedi tõstmiseks. See on potentsiaalselt laiendatav Eesti noortekeskustele ja ka teistele noorsootöö teenustele. Samuti on mudeli vastu rahvusvaheline huvi, mistõttu on tulekul ka mudeli ingliskeelne tõlge. Teenusmudelit arendati Tallinna haridusameti ja Tallinna strateegiakeskuse eesvedamisel. Teenusmudeliga saab tutvuda siin.

„Noorte heaks tänu“ gala toimus Tartus 31. jaanuaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.