"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirital püüti lõkkes põletada rehvi ja kesklinna pubis süttis pesumasin (0)
06. veebruar 2024
Põlenud karp Supluse puiestee maja rõdul. Foto: päästeamet

Nädal tõi päästeametile väljakutseid nii kortermajja, metsatukka kui ka kesklinna pubisse, teavitas Põhja päästekeskuse pressiesindaja.

2. veebruaril kell 14.36 teavitati häirekeskust, et Pirital Supluse puiesteel nähakse neljakorruselise maja 2. korruse rõdul tulekahju. Sündmusele reageerinud Pirita päästjad said kiiresti majja ja korterisse sisse ning kustutasid rõdul väikese tulekahju vahuainega. Selgus, et rõdul oli põlema läinud väike pappkarp koos kerisekividega. Esialgne tulekahju tekkepõhjus oli suitsetamine, kuid mitte põlenud karbiga korteris. Eeldatavasti pärines säde ühelt ülemise korruse rõdult, mis kandus tuulega allapoole. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

Päästjad tuletavad meelde, et rõdul suitsetamine on väga ohtlik. Kuum tuhk või kustutamata koni võib süüdata rõdul oleva põlevmaterjali ja tuli võib levida ka ülejäänud majale. Suitsetamiseks on soovitatav minna õue ning mitte jääda ukse või naabrite akna ette, vaid minna kaugemale akendest ja ustest allatuult piisavale kaugusele.

2. veebruaril kell 18 sõitsid päästjad Kesklinna Tehnika tänavale, kust oli tulnud teade umbes neljakümne meetri pikkusest mootoriõli ribast sõiduteel. Lilleküla päästjad olid kohal kell 18.08 ja katsid loigu saepuruga. Reostusest teavitati ka tänavapuhastust, kes jäi õlise saepuru likvideerimisega edasi tegelema.

3. veebruaril kell 15.36 said päästjad kutse Kesklinna Vabaduse väljaku pubisse, mille keldrikorrus oli suitsu täis. Selgus, et põlema oli läinud sealne pesumasin. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja leidsid, et töötajad olid tulekahju enne päästjate jõudmist kustutanud. Päästjad kontrollisid masina ja juhtmestiku üle ning edasise ohu puudumise tõttu olid kella 15.43ks sündmuselt vabad.

4. veebruaril kell 16.55 sai häirekeskus teate, et Pirital Kurereha teel nähakse metsas musta suitsu. Lasnamäe päästjad sõitsid kohale ja nägid, et metsatukas põletati lõkkes auto rehvi. Sõiduauto rehv kustutati veejoaga.

4. veebruaril kell 21.30 teavitati häirekeskust, et Kristiines Siidisaba tänava kortermajas on tunda kärsahaisu. Lilleküla päästjad leidsid ühest 1. korruse korterist toidukõrbemise, mis oli likvideeritud enne päästjate jõudmist. Ruumid ning trepikoda tuulutati.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.