"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
33 SIHTKOHTA. Tallinna lennujaama reisijate arv kasvas jaanuaris aastaga 7 protsenti (0)
07. veebruar 2024
Tallinna lennujaamast saab lennata 33 sihtkohta. Foto: Ksenija Kurs

Jaanuaris teenindas Tallinna lennujaam ligi 210 000 reisijat, mis on läbi aegade paremuselt teine jaanuarikuu tulemus, jäädes vaid mõne tuhande reisijaga alla koroonaeelsele 2020. aasta jaanuarile, täpsemalt kasvas aastatagusega võrreldes reisijate arv möödunud kuul 7,3%.

Kasv tulenes pea kõikide lennufirmade pakutavate istekohtade arvu suurenemisest, teatas Tallinna Lennujaam. Kõige rohkem lisasid istekohti müüki Air Baltic, Lufthansa, Turkish Airlines ja SAS.

Suurima reisijate arvuga lennuettevõtja Tallinnas oli jaanuaris Air Baltic, teenindades 27% kõigist reisijatest. Ryanairiga lendas 18% reisijatest ning Lufthansa ja Finnairiga 11% reisijatest. Jaanuaris tegi Tallinnast regulaarlende 14 lennufirmat, pakkudes otselende 33 sihtkohta. Kõige enam lennati regulaarlendudega suurematesse sõlmjaamadesse ehk Helsingisse, Frankfurti ja Riiga. Tellimuslendudest oli hooajale omaselt populaarseimad Egiptuse pakettreisid. Esimest korda toimusid sel hooajal Tallinnast ka tšarterlennud Sri Lankale. 

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme  Eero Pärgmäe sõnul on lennujaamal hea meel jaanuari tulemuse üle, mis näitab, et vaatama üldisele majandusolukorrale, püsib nõudlus tugevana. Selleks, et muuta lennujaama veelgi paremaks ning tõsta läbilaskevõimet, alustati jaanuaris olemasolevate julgestuskontrolli seadmete väljavahetamist uuemate vastu.  

Seadmete vahetusega seotud tööd mõjutavad neid reisijaid, kes plaanivad lennujaama külastada veebruaris ja märtsis, mil julgestuskontrolli järjekorrad võivad olla tavapärasest pikemad. “Tipptundidel ja eriti varahommikustel aegadel, mil reisile on suundumas korraga mitme lennu reisijad, võib juhtuda, et tuleb julgestuskontrollis kauem oodata. Veebruaris on ka koolivaheaeg, mis mõjub reisijate arvule alati positiivselt, kuid samas toob ka kaasa pikemad järjekorrad ning parklate suurema täituvuse, millega soovitame kõigil reisijatel arvestada. Lennujaama sujuvamaks läbimiseks ning lennust maha jäämise vältimiseks soovitame tulla lennujaama kindlasti kaks tundi enne väljalendu,” rõhutas Pärgmäe. 
 
Regionaalseid lennujaamasid läbis jaanuaris kokku 4173 reisijat: Kuressaare lennujaama 3046, Kärdla lennujaama 831, Ruhnu lennujaama 158, Pärnu lennujaama 108 ja Tartu lennujaama 30 reisijat. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.