"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII. Põhja-Tallinna rajatakse nüüdisaegne padelikeskus (11)
08. veebruar 2024
Helme 18 spordihoone. Illustratsioon: Arco Vara

Kinnisvaraarendaja Arco Vara hakkab Põhja-Tallinnasse rajama nüüdisaegse padelikeskust, kus saab tegeleda nii harrastus- kui ka võistlusspordiga. Keskus valmib 2025. aastaks, mil Tallinn saab Euroopa Spordipealinna tiitli.

Nüüdisaegse padelikeskuse rajamine on osa Arco Vara pühendumusest pakkuda mitmekülgset ja kvaliteetset elukeskkonda ning edendada tervislikku ja aktiivset elustiili. Ettevõtte juhi Miko Niinemäe sõnul algavad ehitusloa saanud hoone ehitustööd veebruaris ja plaanide kohaselt avatakse keskus 2025. aasta alguses. Hoone ehitab Arco Vara tütarettevõte Arco Tarc ja keskust hakkab opereerima Padelstar.

Vaata galeriid (5)

“Padel on kiiresti populaarsust koguv spordiala, mille harrastamise võimalused ei ole veel järgi jõudnud huviliste arvule. Nüüdisaegse padelikeskuse rajamisega soovime põhjatallinlastele luua mitmekülgsemaid sportimisvõimalusi oma kodu lähedal,” ütleb Niinemäe. 

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap kinnitab, et Tallinn tegeleb aktiivselt spordi ja liikumisharrastuse edendamise ja sportimisvõimaluste arendamisega. “Soovime, et põhjatallinlastel oleksid head võimalused liikumisharrastuseks, sest meie linnaosas on sportimine populaarne. Loodame, et uus padelikeskus pakub selle sotsiaalse spordiala harrastamiseks kodulähedasi kaasaegseid sisetingimusi igas vanuses ja erineva füüsilise vormiga linlastele,” kommenteerib linnaosa vanem, lisades, et keskuse valmimine samal aastal kui Tallinn on Euroopa Spordipealinn on märgilise tähendusega ning osa Tallinna Arengustrateegia 2035 sihist „Terve Tallinn liigub“.

Ligikaudu 2000 ruutmeetrise pindalaga ühekorruselises hoones saab olema kuue siseväljakuga täisautomaatne padelikeskus, kuhu on loodud mitmekülgsed võimalused nii harrastus- kui võistlusspordiks. 

“Spetsiaalselt padeli jaoks rajatav uus keskus võimaldab meil pakkuda padelit kui teenust ja elamust täiesti uuel tasemel,” ütleb keskust opereerima hakkava Padelstari juhatuse liige Henry Kiviorg. “Hakkame pakkuma treeninguid erinevatel tasemetel mängijatele kõikides vanusegruppides. Lisaks on plaanis hakata korraldama iganädalaseid turniire ja üritusi klubiliikmetele ning teistele harrastajatele. Samuti on uues keskuses võimalik korraldada Eestis seninägemata suurusega kohalikke ja rahvusvahelisi turniire, sest kaks väljajooksualadega väljakut võimaldavad harrastada ka tipptasemel võistlussporti,” avab operaator tulevikuplaane.  

“Esialgu on hoonesse planeeritud küll ainult padeli mängimise võimalused, ent Tarbe Arhitektide poolt loodud lahendus on tegelikult universaalne, nii et tulevikus on vajadusel võimalik hoone kiiresti ka näiteks korvpallitreeninguteks ümber kujundada,” lisab Niinemäe.  

Kommentaarid (11)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pudelikeskus :) irw
14. veebr. 2024 17:40
saab õllefesti ka pidada , kannude kandjate võistlus :)
Lõpetage see halamine!
11. veebr. 2024 09:10
Isegi parkimiskohti näib olevat pildi põhjal otsustades rohkem, kui igapäevaseks kasutuseks vaja olekski ja mingeid rahvarohkeid massiüritusi karta on juba lihtsalt rumalus sest palju seda publikut 2000 m² ühekordsesse hoonesse kuuele võistlusväljakule ja abiruumidele lisaks veel kellegi arvates üldse mahtuda võikski?!
.......sa ju ei loe üldse , vaid mulised 11. veebr. 2024 09:10
26. veebr. 2024 03:45
selgelt on kirjas , võimalik on korraldada Korvpalli..... jne. hakkabki , siis tuleb hoone laiendus parkla arvelt, pealtvaatajaid, fännid ja siis ..... Rohelised oinad - hakkame kitsendama kõikjal ja lõpuks ei pääse ka need enam liikuma normaalselt, kes ostsid sinnasamma korterid tohutu raha eest. Pidevalt toimub kellegi olukorra halvendamine , sest planeeringutest pannakse kokku hiljem üldplaneering ....
Valimised tulevad
10. veebr. 2024 20:53
Pidagem siis KOV valimistel meeles, millised silmakirjalikud ja valelikud linnajuhid meil on! Tegelikult ei huvita linnajuhte mitte kogukonna heaolu ja ka slogan Roheline pealinn on suur vale. Olulised on ärihuvid ja raha!
kohalik
10. veebr. 2024 07:53
Kusikud ehitaksid kogu metsa ka täis, kui neile vaid võimalus anda.
Heli
9. veebr. 2024 17:11
See on uskumatu, kuidas vaatamata ümbruskonna vastuseisule siiski ehitatakse mingi jube monstrum olematult väiksele maaalale. Esialgsed lubadused elanikele oli vaid muinasjutt. Padel kui selline ei ole populaarne, mida püütakse väita.
Kohalik
10. veebr. 2024 22:00
Mingid narva botid kommenteerivad
Jaan
9. veebr. 2024 16:58
Täiesti uskumatu, et see projekt hoolimata ümberkaudsete elanike vastuseisust ikkagi ära tehakse. Kutsuti lausa elanikud, arendaja ja linnavalitus kokku ühte ruumi kus püüti lepitust leida. Vastik on lugeda kuidas nüüd padelioperaator räägib iganädalastest üritustest.
Kohalik elanik
9. veebr. 2024 15:59
Kohalikele Helme ja Kolde tn elanikele valetati planeeringu arutelul, sest öeldi, et rahvarohkeid võistlusi ei hakata korraldama. Nüüd siin lausa mustvalgel kirjas. See kõik toob kaasa suure koormuse nii Kolde pst kui vaiksele Helme tänavale. Väike lapike maad Helme tn on see, kuhu spordihall tuleb. Kitsas ja umbne. Edaspidi tuleb linnavalitsusega suheldes meeles pidada, et nende sõnu ei saa uskuda.
Martin
9. veebr. 2024 13:48
Põhja-Tallinn on suur linnaosa. Kuhu keskus tuleb? Asukohast pole mingit juttu.
teadja
9. veebr. 2024 16:05
Helme tn, väike plats elumajade vahel