"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinna valitsus aitab Ukrainale koguda linu, riideid ja küünlavaha (8)
09. veebruar 2024
Kesklinna vanem Monika Haukanõmm uurib-kuidas-tehakse-varjevõrke.

Tänasest saab tuua Tallinna kesklinna valitsuse peahoonesse sotsiaalhoolekande osakonda ning sotsiaalkeskusesse erinevaid materjale, nagu linu, riideid ja küünlavaha. Kogutud annetustest tehakse Ukraina kultuurikeskuse eestvedamisel varjevõrke ja küünlaid, mis Ukraina rindele toimetatakse.

Ukraina kultuurikeskuse asutaja Anatoli Ljutjuki sõnul valmistavad keskuse vabatahtlikud abivahendeid aasta läbi Eestis kohapeal. „Seejärel toimetame need Ukrainasse otse sõjaväe üksusele, kes on praegu rindel. Nemad saadavad meile taotluse, milles on kirjas kaitsevõrgu suurus ja vajalik toon, kas sellega varjatakse näiteks tanki, kaevikut või kahurit. Võrgud ostame tavapoest,“ selgitas Ljutjuk.

Ukraina kultuurikeskuse eestvedaja Anatoli Ljutjuk näitab, kuidas põleb kaevikuküünal.
Pilt: Kesklinna LOV

Ka reede pärastlõunal startis kultuurikeskuse juurest rindele viis maasturit, millel ligi 400 kuumeetrit kaitsevõrku ja 500 kaevikuküünalt.

Kesklinna valitsuseni jõudis kultuurikeskuse palve esialgu kujul koguda materjale asutusesiseselt, aga koos leiti, et üleskutse võiks olla laiahaardelisem. „Ka peaaegu kaks aasta pärast täiemahulise sõja algust Ukrainas ei tohi me ära unustada, et abi on jätkuvalt väga vaja. Ja kui meil õnnestub tuge pakkuda niivõrd väikse žestiga, siis proovime seda igal juhul teha. Aitame aidata,“ sõnas kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Varjevõrkude ja küünalde tarvis kogub kultuurikeskus valgeid linu, tumerohelistes, mustades ja pruunides toonides riideid ning küünlavaha.

Täna pärastlõunal startisid viis kultuurikeskuse maasturit Ukraina poole.
Pilt: Kesklinna LOV

Materjale saab tuua Tallinna kesklinna valitsusesse E 8.15–18, T–N 8.15–17 ja R 8.15–16 aadressil Nunne 18. Annetusi võtavad vastu ka kesklinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakond aadressil Pärnu mnt 9 E 9–12 ja 14–17.30, T ja N 9–12 ja 14–16.30 ning kesklinna sotsiaalkeskus aadressil Liivalaia 32 E, K N 9–17. T 9–18 ja R 9–16. Kogumine kestab esialgu veebruari lõpuni.

Kommentaarid (8)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ei keegi
10. veebr. 2024 02:10
istugu parem maha ja tehku rahu,
teadja
10. veebr. 2024 07:41
Rahu on keelatud selesnõhhi määrusega. Vähemalt seniks kuni kogu Euroopa pole küünlavahast puhastatud.
ei keegi
10. veebr. 2024 19:42
kes siis seda ei tea!, aga kui vaja asendatakse ka selesnõhh, kui talle just endale enne mõistus pähe ei tule; TO THE LAST UKRAINIAN - ei kõla just jätkusuutlikult
teadja
11. veebr. 2024 08:44
Esialgu näib küll, et otsustajal vajadust selessnõhhi asendada ei ole ja kui järjega peagi LAST UKRAINIANINI jõutaksegi, on vähemalt tänase seisuga järjekorras ootamas veel teisigi suitsidaalseid ja terve mõistuse äärel (u kraina uma) ukerdavaid rahvaid kes valmis laskma oma maiseid jäänuseid küünlavahaga balsameerida, kui vahavarud muidugi enne just kogemata Euroopas otsa ei peaks lõppema!
ei keegi
11. veebr. 2024 19:29
mis te nüüd! need on ainult kulturistid, näitavad muskleid, suuga suure ilma tegijad; ja kui järjekorras seisjatest rääkida, siis jah, Ungaris ja Rumeenias on ühendusi, kes on juba avalikult teatanud, millised alad nad selle tühja koti kokku kukkumisel endale tagasi võtavad
ei keegi
11. veebr. 2024 19:41
nii et TEHKE RAHU, poisid; peale Stambuli pea valmis protokollile allakirjutamisest loobumist välistel mõjutustel ja valelubadustel on ju asi ainult hullemaks läinud ja läheb veel; BENSIINI HIND TÕUSEB, nagu üks tuntud õudusjuttude vanameister kord tabavalt ütles
ei keegi
11. veebr. 2024 20:12
Ukraina palub: andke meile need vanad helikopterid, MRH90, andke! Austraalia: ei anna, need on omadega nii läbi, et saate alla kukkudes surma; Ukraina: oi, andke ikka, tarvis on. Banaanide suurtootja Ekvador loovutab USA-le vana nõukogude tehnika (eelmise sajandi 80ndad), tegelikult ei tohiks ilma Vene loata aga see on neil vanarauana kirjas, Vanaraua kohta keeld ei kehti. USA kaudu jõuab raud edasi Ukrainasse. Olge realist, lg teadja!
teadja
11. veebr. 2024 23:38
Ja suurtootja banaanide suurostja VF on neist juba avastanud kahjulikke (ilmselgelt onu Sami nägu) kahjurputukaid ja kõik varasemad ostutehingud nende leviku peatamiseks tühistanud mistõttu isegi see vanaraua äri lõpuks sealsete banannikasvatajate kahjusid korvata ei suuda ja peale banaanide neil ekvaatorlastel suurt muid elatusallikaid teatavasti polegi. Nii, et nalja siin ilmas rohkem, kui r... e... siis euro eest! Ja pealegi ega suurt muud kui vanaraud see tänaseks juba ajast ja arust nõukogude aegne relvastus enam polegi ja kui midagi sellest lõpuks enne kui poolel teel veel mõnele Aafrika relvarühmitusele hea raha eest maha ei müüda, Ukrainasse rindele peaksi jõudma, siis vaevalt selle utiliseerimine seal pikalt aega võtab, kui Ukrainasse jäänud tegelikult tohutud nõukogude aegsed võimaliku tulevase sõja tarbeks sinna rajatud laod ja varud tänaseks juba kõik tühjendada on jõutud nagu ka endiste sotsmaade ja "sõbralike" lääneriikide omadki.