"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
UUS KULLO. Kristiine saab koos huvikeskusega ka oma esimese raamatukogu (0)
13. veebruar 2024
VALMIB 2026. Selline näeb varsti välja uus Kullo keskus. Pilt: Pealinn

Esmaspäeval tutvustati Kristiine linnaosa valitsuse saalis avalikkusele Tallinna huvikeskus Kullo uue hoone projekti. Kullost saab moodne kogukonnakeskus, kus ühe katuse all on huvikool, noortekeskus ja linnaosa esimene raamatukogu.

Eesti vanima ja suurima, 2400 õpilasega huvikooli 1970ndatel ehitatud hoone on nüüdseks amortiseerunud ning selle ruumilised ja tehnilised võimalused ei vasta tänapäeva nõuetele.

„Ajale jalgu jäänud hoone on kavas lammutada juba tänavu sügisel. Asemele kerkib moodne kompleks, millest lisaks huvikoolile saab ka atraktiivne kogukonnakeskus,” lausus Tallinna abilinnapea Tiit Teri. Rohkem kui poole uue hoone pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid ning ülejäänu jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel.

“Välialad on ühtlasi planeeritud avalikuks kasutamiseks, mida kindlasti soodustab ka lõimimine naabruses asuva Löwenruh’ pargiga,“ kirjeldas Terik. „Tänu uuele sisule pakub Kullo maja edaspidi tegevusi palju suuremale kogukonnale ning kindlasti toob külastajaid juurde ka kauaoodatud ligi 420-kohaline kontsertsaal,“ lisas abilinnapea.

AUTOR: Üks uue projekti arhitektidest Koit Ojaliiv.
Pilt: Ilja Matusihis

„Uus Kullo saab olema enamat kui lihtsalt hoone – see saab olema Kristiine kogukonna keskus,“ kommenteeris Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. „Keskuse ideed on sündinud koostöös kohaliku kogukonnaga, et tekiks kvaliteetne ruum ja veelgi tihedam inimestevaheline koostöö. Meie jaoks on märgiline ka esimese Kristiine raamatukogu valmimine.” Lisaks on Riibe jutu järgi algamas Löwenruh’ pargi rekonstrueerimise projekteerimine, mis on veel üks oluline samm meeldiva ja rohelise elukeskkonna.

Kullo uue maja projekti tutvustasid arhitektid Koit Ojaliiv (KUU arhitektid) ja Kristel Niisuke (NIKITA ATIKIN arhitektid), sisearhitekt Tarmo Piirmets (PINK OÜ), maastikuarhitekt Kristian Nigul (VÄLI maastikuarhitektid), projektijuht Olavi Ottas (HOCO OÜ), Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Kullo direktor Ronne Sära.

LOOMING. Arhitekt Kristel Niisuke uue Kullo põhiplaani tutvustamas.
Pilt: Ilja Matusihis

Hoone ehitusega on plaanis alustada käesoleval aastal ja see peaks valmima 2026.  Planeeritava hoone netopindala on ligikaudu 11 000 ruutmeetrit, selle rajamiseks on kavandatud 22,6 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid