"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
9,5 MILJONIT EUROT. Konverentsikülastajad toovad linnale vägevalt raha (0)
14. veebruar 2024
EFEKTIIVNE. Konverentsid toovad kohale nii inimesi kui koos nendega ka raha. Foto: Pealinn

Teisipäevaö kuulutati Fotografiskas pidulikult välja Aasta Konverentsitegu 2023, kus Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ja Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimees Ott Sarapuu tunnustasid möödunud aasta silmapaistvamaid konverentsikorraldajaid.

Tähelepanu koondus 27 üritusele, mis tõid pealinna ja Eesti majandusele kasu hinnanguliselt üle 9,5 miljoni euro.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on konverentsiturism tõeliselt kõrge potentsiaaliga valdkond, millesse tehtud investeeringute tasuvus on suur. „Tallinn on rahvusvaheliselt tuntud ennekõike eriala- ja teaduskonverentside toimumiskohana. Konverentsid aitavad tutvustada pealinna kui paljude valdkondade tippkeskust ning tugevdada meie teadlaste, spetsialistide ja ettevõtjate koostöövõimalusi. Loomulikult toovad suurüritused kliente ka Tallinna ettevõtetele,“ selgitas Vimm.

Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimees Ott Sarapuu sõnul toob konverentsiturism linnale märkimisväärset majanduslikku kasu. „Eesti Konverentsibüroo kalendris oli möödunud aastal üle 170 suurema rahvusvahelise eriala- ja teaduskonverentsi, millest 126 leidis aset Tallinnas. Tunnustasime tänuüritusel 27 silmapaistvat sündmust, mis eristusid rahvusvahelisuse ja suure osalejate arvu poolest, panustasid valdkondade innovatsiooni ja tekitasid diskussiooni,” lausus Sarapuu. Kokku tõid need üritused tema sõnul Tallinnasse ligi 7600 välisdelegaati, majandusse panustati hinnanguliselt üle 9,5 miljoni euro.

Lisaks anti tänuüritusel üle Eesti Konverentsibüroo Aasta Konverentsitegu 2023 auhind. Laureaadiks osutus 1. – 7. märtsil Tallinnas Viru Konverentsikeskuses toimunud ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi korraldatud maailma suurima tudengiorganisatsiooni International Federation of Medical Students Associations (IFMSA) peaassamblee March Meeting 2023. Sündmus tõi Tallinnasse turismi madalhooajal märkimisväärse arvu väliskülalisi – üle 800 meditsiinitudengi enam kui 80 riigist.

Tänuüritusel jagus tunnustust ka rahvusvahelistesse erialavõrgustikesse kuuluvatele konverentsisaadikutele. Tallinnal on tänaseks 108 konverentsisaadikut, kellele lisandus kolm uut tegijat: professor Anastassia Zabrodskaja Tallinna Ülikoolist, akadeemik Dmitri Vinnikov TalTechist ja Andrii Chub TalTechist.

Aasta Konverentsitegu auhinda antakse välja alates 2011. aastast. Konkurss ei toimunud aastatel 2021 ja 2022 pandeemia tõttu. Varasemate võitjatega on võimalik tutvuda Estonian Convention Bureau kodulehel.

Kõikide tunnustuse pälvinud konverentside nimekirja leiab SIIT. Lisainfot konverentsisaadikute programmi kohta leiab ECB kodulehelt.

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.