"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinna laste sõprade seast leiab pereliikmeid, klassikaaslasi ja ka ühe sisaliku (0)
14. veebruar 2024
Laste joonistustelt leiab nii sugulasi, klassikaaslasi kui ka sõpru mujalt. Foto: Ilja Matusihis

Sõbrapäeva eel, 12. veebruaril avati Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis näitus „Minu parim sõber“. Väljas on 27 Kesklinna linnaosa algklasside õpilaste joonistust.

Kunstiteoste kogumiseks korraldas kesklinna valitsus jaanuaris joonistuskonkursi, kuhu esitati 211 tööd seitsmest koolist. Nende seast selgusid parimad kesklinna valitsuse Facebooki lehel toimunud rahvahääletusel.

Vaata galeriid (11)

„Väide, justkui tänapäeva noored oskaksid üksnes nutitelefonis istuda. See joonistusvõistlus, kus üle 200 lapse kujutas päris paberil enda päris sõpra, on veenev tõestus sellele, et sellel väitel pole tegelikult alust,“ leidis kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Laste joonistustelt leiab nii sugulasi, klassikaaslasi kui ka sõpru mujalt. Paljud on paberil kujutanud hoopis lemmikloomi: koeri, kasse, linde ja ühel juhul lausa sisalikku. Veel ehib ühte joonistust eesti lipp koos kiluga. Innustust said lapsed oma sõnutsi kunstikoolist, pereliikmeilt ja muidugi sõpradelt.

Konkursi parimaid autasustati näituse avaüritusel esmaspäeval. Peale tänukirja, maiustuse ja roosinupu said kunstnikud ja nende juhendajad kutse Proto avastustehase haridusprogrammidesse „Allveelaev“ ja „Kuumaõhupall“. 

Noori tervitama ja töid uudistama oli tulnud ka abilinnapea Andrei Kante. „Käisin näitusesaalis inspiratsiooni otsimas ja tegelikult ma selle inspiratsiooni sealt ka leidsin,“ märkis abilinnapea. „Pildid olid väga soojad ja armastust täis ja loodan, et kõik, kes siia majja tulevad, saavad samasuguse armastuse ja hoolivuse osaliseks,“ lisas ta.

Mullu sügisel korraldas kesklinna valitsus joonistuskonkursi teemal „Kesklinn 30 aasta pärast“, kuhu laekus samuti hulganisti värvikaid ja fantaasiarikkaid töid. Kesklinna vanema arvates võiks eriteemalisi joonistusvõistlusi läbi viia mitu korda aastas. „Joonistustraditsioon aitab meil ehk kinnitust saada, et praeguse aja noored on täpselt samamoodi aktiivsed ja elurõõmsad, nagu nad alati olnud on,“ sõnas Haukanõmm.

„Soovin kõigile toredat sõbrapäeva ja eelkõige loodan, et see päev tuletab meile meelde oma sõpru ka ülejäänud aasta jooksul meeles pidama,“ lausus kesklinna vanem.

Näitus „Minu parim sõber“ jääb linnavalitsuse esimesel korrusel (Vabaduse väljak 7) avatuks 15. märtsini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.