"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Uus Kullo keskus saab nii kontsertsaali kui ka Kristiine esimese raamatukogu (0)
14. veebruar 2024
MOODNE KOHT. Tuleviku Kullo arhitektide nägemuses. Foto: Kuvatõmmis

„See on olnud Kristiine süda, aga ometi nägime, et ta ei kasutanud ära täit potentsiaali linnakeskusena,“ lausub kahe aasta pärast valmiva uue Kullo huvikeskuse kohta Kristel Niisuke, Nikita Atikin OÜ arhitekt.

Huvikeskus Kullo läheb lammutamisele ja tema asemele kerkib uus hoone uute otstarvetega. „Nüüd me loome uue Kristiine tõelise keskuse – see saab olema Kullo, kuhu tuleb huvikool. Kristiine noortekeskus, Kristiine esimene raamatukogufiliaal, galerii ja suur kontsertsaal 420 kohaga,“ loetleb Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. Teisisõnu on loomisel uus maamärk, mis saab tõeliseks kogukonna keskuseks.

Kuna uue maja ehitamine võtab kaks aastat aega, tuleb Kullo keskuse töö ümber korraldada. Seda tehakse võimalikult nii huviringe kui 2000 õpilast säästes. „Kuna meie huvikool on suhteliselt suur, siis kõige suurem asenduspind, kuhu võimalikult palju meie asju ära mahub, on Mustamäel aadressil Vilde tee 69,“ ütleb keskuse direktor Ronne Sära. Eesmärk on, et ükski ring ei jääks tegemata ega ära, samuti, et jätkata saaks suhteliselt vana koha lähedal.

Arhitektid on võtnud endale küllaltki raske ülesande, sest arvestada tuleb paljuga. „Raamatukogu, noortekeskus ja ka Kullo huvikeskus ise jaotuvad nii mitmeks väikeseks ühikuks, et oleme jõudnud iga klassi meistrini ja tantsuõpetajani välja,“ selgitab Kuu OÜ arhitekt Koit Liiv. Et maksimaalselt saaks arvestada kõigiga. Kõige nende vajaduste kokkupanek ongi ilmselt suuremaid väljakutseid.

Tallinna Linnateatri ehitust hinnati alguses 20 miljoni euro peale, ent see oli aastal 2018. Nüüd on ehitushinnad teinud korrektuuri ja tõusnud ligi kahekordseks, 37, 9 miljoni peale. Kullo keskuse eelarves on praegu 22,6 miljonit. „Ei ole veel päriselus näinud, aga tundub võimas,“ kiidab tutvustusel osalenud külaline Silver. „Ega Pioneeride paleest tulebki lahti lasta, ma arvan.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid