"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Kuidas meelitada linlased autode asemel ühissõidukitesse? (4)
15. veebruar 2024
Möödunud aastal kasutas oli Tallinna ühissõidukites 133 miljonit reisijat. Foto: Jelena Rudi

Kui praegu teenindab linlasi tipptundidel 542 bussi, 45 trolli ja 65 trammi, siis juba kevadel täieneb veerem nii uute trammide kui ka elektribussidega. Saabuvad esimesed 15 elektribussi. 23 tellitud moodsast PESA trammist jõuavad kevadel Tallinna esimesed 12. Algavad ettevalmistused uute trollibusside hankimiseks.

Kõik Euroopa suurlinnad seisavad väljakutse ees, kuidas meelitada linlased autode asemel ühistransporti. Tallinna saatis sel teekonnal edu. Mullu tehti ühistranspordiga 133 miljonit sõitu, mis on 36,5 miljoni võrra rohkem kui aasta varem.

“Oli trammitee ehituse aeg, olid suured ummikud, olid liinimuudatused, siis paistab, et pigem on rahvas leidnud tee ühistransporti tagasi ja see teeb ainult rõõmu,” ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse liige Kaido Padar.

Paraku koroonaeelset taset pole saavutatud. Toona tehti aastas 143 miljonit sõitu. Reisijate ühistransporti meelitamiseks on linnajuhtidel erinevaid meetmeid.

“Meil on tulnud ja tulemas uut veeremit, toimetame ka uute ühistranspordipeatustega ehk ootekodadega ja lisaks vaatame pidevalt üle oma liinivõrku,” ütles Tallinna transpordiameti ühistranspordiosakonna juhataja Liis Spiegelberg.

“Kui on uus veerem tulnud, nii on ühistranspordi kasutamine kohe suurenenud ja rahulolu kasvanud,” sõnas Padar. Peagi ongi lisandumas linna ühistranspordiparki 15 elektribussi ja 12 uut trammi. Liinivõrkude korrigeerimine augustis tõi ka hea tulemuse.

“Ligikaudu on 15-protsendiline sõitude arvu kasv olnud just nendel liinidel, mis on kokku pandud või uued liinid,” sõnas Spiegelberg. Opositsioon heidab linnatranspordi kujundajatele ette, et liinimuudatused tehti linlastega kooskõlastamata. “Et see ongi ühistransport, see on kõigile Tallinna kodanikele, siis ei saa seda laua tagant otsustada, seda peaks kohalike elanike ja transpordi kasutajatega läbi rääkima,” ütles Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni aseesimees Olle Koop.

“Muudatused tehti andmete põhjal. Meil on olemas eraldi transpordimudel, seal on näiteks mobiilpositsioneerimise andmed, maksu- ja tolliametist elu- ja töökohaandmed, haridusasutused. Meil on ühistranspordis loendusandurid, mis vaatavad, kus inimesed tulevad peale, lähevad maha,” sõnas Spiegelberg.

Ilmselt pikemate otste puhul sõiduaega autoga võrreldavaks pole võimalik muuta, kuid kindlasti soovitakse linnatranspordi kujundamisel üha enam vastata reisijate ootustele.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

“Ligikaudu on 15-protsendiline sõitude arvu kasv olnud just nendel liinidel, mis on kokku pandud või uued liinid,” sõnas Spiegelberg
17. veebr. 2024 02:43
mille üle sa rõõmustad ? pressisid kõik kokku ja osa peatuseid jätsite ära , st. tegelikult pole sul arvestust , milline hulk varem kasutajatest loobus nüüd kindlasti ja kasutab oma s/a . Seega tulem bussikoormusena võis tõusta jalakäijate ja mitte s/a vähenemise arvelt. Selle lapse jutt on juba seepärast jama , et Tallinnas ei ole Tallinna probleemi (....saada linlased ÜT ) vaid seotus Linnalähiliinidega (eriti Harju) ja Kaugsõidubussid, samuti Lennuväljale, laevadelt tulijad. Seega on vaja leida , kuidas saada vägistamata kõik ÜT . Aga sellise haridusega jutupaunik seda ei suuda korraldada.
kuidas
16. veebr. 2024 21:44
saab sõita ühistranspordis kui seal alati keegi haiseb?
ühistransport
15. veebr. 2024 18:15
Oppositsioon lihtsalt tahab, et uuringuid tegi nende sugulaste või sõprade ettevõtted.
Pat Koch
15. veebr. 2024 15:00
Fantastic site Lots of helpful information here I am sending it to some friends ans additionally sharing in delicious And of course thanks for your effort