"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haabersti soovib Väike-Õismäe 50. juubeliks tellida lühifilmi (0)
16. veebruar 2024
Tänapäeva Väike-Õismäe asum. Foto: Kaupo Kalda

Haabersti linnaosa valitsus otsib teenuse osutajat, kes oleks valmis võtma enda kanda drooniga lühifilmi loomise Väike-Õismäe asumi 50. juubeliks. Lühifilmi tootmine hõlmab stsenaariumi loomist, drooniga filmimist, monteerimist ja lühifilmi üleandmist.

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov sõnas, et Väike-Õismäe asum tähistab sel aastal oma 50. juubelit ning linnaosavalitsus soovib seda olulist sündmust väärikalt tähistada. “Soovime anda publikule ülevaate asumi arengust aastate jooksul ning jätta ka tulevastele põlvkondadele väikese audiovisuaalse mälestuse. Teenus peaks olema võtmed kätte lahendus alates stsenaariumi loomisest kuni monteerimiseni,” ütles Siljanov ning lisas, et esimene elanik kolis Väike-Õismäele 1974. aasta kevadel. „Nüüd, 50 aastat hiljem, on asum muutunud nüüdisaegseks elurajooniks koos vajaliku taristuga. Rahvastikuregistri andmetel oli Haaberstis 1. jaanuari 2024 seisuga 50 662 elanikku, kellest 26 272 elavad Väike-Õismäel,“ lõpetas linnaosa vanem.

Väike-Õismäe arhitektuuri eest NSV Liidu riikliku preemia saanud RPI Eesti Projekt arhitektid (vasakult) Inessa Põldma, Kalju Luts, NSVL rahvaarhitekt Mart Port ja Malle Meelak.

Väike-Õismäe elurajooni planeering valmis 1968. aastal arhitektide Mart Porti ja Malle Meelaku poolt ning hiljem, 1975. aastal täiendati seda Järveotsa tee elamurühma planeeringuga arhitektide Kalju Lutsu ja Inessa Põldma teostusel. Alates hoonestamise algusest 1973. aastal on Väike-Õismäele kavandatud mahutada kuni 45 000 elanikku. Elurajooni planeerimisel keskenduti ühtsele kompaktsusele, kus keskel asub ümmargune tehisjärv, Väike-Õismäe tiik, ümbritsetuna lasteaedadest ja koolidest.

Väike-Õismäe elamurajoon, linnulennuvaade.
Pilt: Eesti Arhitektuurimuuseum

Huvilistel, kes soovivad osaleda drooniga lühifilmi tootmisel Väike-Õismäe asumi 50. juubeliks, palutakse endast märku anda linnaosavalitsusele hiljemalt 23. veebruariks e-posti aadressil olga.nigrovskaja@tallinnlv.ee. Ostumenetluse kutse koos täpsemate tingimustega saadetakse soovijatele 26. veebruaril.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.