"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tallinn kutsub kaasa lööma kaasava eelarve uuendamisel (0)
16. veebruar 2024
Kaasavast eelarvest on toetust saanud ka paar suuremat projekti. Näiteks idee teha Nõmmel korda legendaarne suusahüppemägi. Kuvatõmmis

Tallinn on neli aastat kogunud linnaelanikelt erinevaid ideid, kuidas muuta linnakeskkonnda paremaks. Et kaasavast eelarvest võtaks osa rohkem elanikke, kogub linn tagasisidet, kuidas ideede esitamist ja hääletamist lihtsamaks ja mugavamaks muuta.

Kogukonnasaunad Harku järve ääres, Jaapani minimets Kristiines ja kümned joogiveekraanid üle linna on vaid mõned näited linnaelanike välja käidud ideedest, mille teostamiseks on raha saadud kaasavast eelarvest. Toetust on saanud ka paar suuremat projekti. Näiteks idee teha Nõmmel korda legendaarne suusahüppemägi sai ehitusekspertiisi ja 3D kaardistuse samuti kaasava eelarve vahenditest. Torni ehitamiseks on aga tarvis leida lisarahastus. “Hüppemägi ehitati 1963. aastal ja seal on üks kivi isegi, kuhu peale olen pea katki kukkunud, kui siin sporti tegin, see kõik on veel paigas siin. Koht võib väga kiiresti eluohtlikuks muutuda. Oleks minul see raha taskus, siis ma selle käiksin välja,” ütles olümpiamedalist ja Nõmme elanik Allar Levandi.

“Lootus on, kui 2025 on Tallinn Euroopa spordipealinn, siis see võiks olla daatum, kus lüüakse vai maasse ja öeldakse, et teeme kõik endast oleneva, et Nõmme hüppetorn uuendada ja sinna ka vaateplatvorm rajada,” ütles Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. Selleks et kaasav eelarve teostaks või annaks hoogu juurde ka edaspidi üha rohkem just nendele projektidele, mida võimalikult paljud elanikud pooldavad, ootab linn inimestelt tagasisidet senisele kaasava eelarve korralduslikule protsessile.

“Just selleks oleme alustanud suure veebiküsitlusega, millele kutsume vastama nii neid, kes on esitanud ideid kaasava eelarve raames, neid, kes on hääletanud, aga ka neid, kes ei tea sellest midagi,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Kaasava eelarve tagasiside vormi saab täita Tallinna linna veebilehel kuni 3. märtsini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid