"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Kas kergliiklejate elu on pärast kiiruse vähendamist muutunud turvalisemaks? (3)
17. veebruar 2024
Paljudel Tallinna tänavatel on piiratud sõidukiirust 40 ja 30 km/h. Foto: Ilja Matusihis

Jaanuaris vähendati lubatud sõidukiirust Liivalaia tänaval, mis on üks Tallinna tihedama liiklusega tänavaid. Politsei lubas omalt poolt tõhustada kontrolli kesklinnas ning loobuda hoiatusmärkidest kiiruse mõõtmise ajal, et tagada vähendatud piirkiirusest kinnipidamine.

Liivalaia tänava äärde jääb mitu lasteasutust. Kiiruse alandamine ei ole siin vähendanud ummikuid, küll aga muutnud teeületuse õppuritele ja lastele ohutumaks. “Lapsed, kes käivad Liivalaia tänavalt Invaliidi tänavale ja vastupidi, need saavad ühe tsükliga üle,” ütles Päikesejänku lasteaia juhataja Signe Tamm.

“Tundub, et see on paremaks läinud ja ka autojuhina on seal praegu hea, saab otse üle sõita,” ütles lapsevanem Monika Vainjärv. Kiiruse alandamise poolt on linna transpordiameti liiklusosakonna juhataja Andres Urm. Tema kinnitusel võidab kõigi turvalisus: “Autod sõidavad sinu kõrval väiksema kiirusega, siis see loob ka sulle turvatunde liikumisel.”

Testisin seda foori. Ühelt tänavapoolelt teisele jõudmiseks kulus umbes 30 sekundit. Sama pikk on selle foori töörežiim. Aga minu sammu pikkus ei ole võrreldav näiteks eaka inimese omaga. Liivalaia tänava äärde jääb Südalinna kool. Õppejuhi Monika Ellakvere kinnitusel ei ole kiirus tänaval nii suur probleem kui mõnes kohas fooride töörežiim.

“Mõlemad foorid üle kahe sõiduraja on kinni peetud, siis lastel on liikumisvõimalus kohe üle tee, aga küsimus on selles, et fooriaeg ei ole aeg-ajalt piisav,” ütles Ellakvere. Lõigu Veerennist Juhkentalini võib Liivalaia tänaval läbida peatumata. Kõik oleneb fooride töörežiimist ja üldisest liiklusvoost. Olulisem uuendus autojuhtidele on nüüd see, et enam ei toimi Liivalaia tänavas mõlemas suunas roheline laine.

“Mõlemas suunas me paraku enam rohelist lainet tagada ei saa, sest oleme suurendanud seal jalakäijate turvalisust, taganud neile täisteeületuse. Anname rohelise laine Pärnu maanteelt Narva maantee poole liikumiseks,” ütles Urm.

Südalinna kooli õppejuht toob Liivalaia tänaval liikluse kitsaskohana esile ka selle, et kui vanematel on vaja lastele järele tulla või kooli vestlusele, siis pööre kooli hoovilt Liivalaia tänavale on problemaatiline. “Päeva teises pooles, umbes kella poole viie paiku tekib siia tropp ja parempööret siit Liivalaia tänavale saada on keeruline, sest fooride ees on pidev järjekord, üks foor ei lase läbi, kui teises juba tulevad järgmised peale,” ütles Ellakvere.

Mustamäe teel ja Sõpruse puiesteel ning Vabaduse puiesteel Tallinnas töötab roheline laine. Paraku ei pruugi ka seal peatumata kogu teekonda puhtalt läbida.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lapsevanematele
22. veebr. 2024 06:41
selles kohas on bussipeatus ja ka ülekäigu koht - seega ÜT või üle tänava parkida -----Südalinna kooli õppejuht toob Liivalaia tänaval liikluse kitsaskohana esile ka selle, et kui vanematel on vaja lastele järele tulla või kooli vestlusele, siis pööre kooli hoovilt Liivalaia tänavale on problemaatiline. “Päeva teises pooles, umbes kella poole viie paiku tekib siia tropp ja parempööret siit Liivalaia tänavale saada on keeruline, sest fooride ees on pidev järjekord, üks foor ei lase läbi, kui teises juba tulevad järgmised peale,” ütles Ellakvere.
to lapsevanem Monika Vainjärv
22. veebr. 2024 06:31
“Tundub, et see on paremaks läinud ja ka autojuhina on seal praegu hea, saab otse üle sõita,” -----Mis on paremaks läinud ja kuskohal saab Liivalaia tn. põrutada otse üle tee autoga ?(fooridega kohtades on võimalik tagasipöördeks või ületada ristmikku)
s
17. veebr. 2024 11:01
ka sõiduautod on kergliiklus. peaks ehitama neile eraldi kergliiklusteed ja tunnelid. kõrgusega kuni 2 m.

Seotud artiklid