"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kristiine keskuse parklasse pääsemisel kehtib ajutine liikluskorraldus (1)
22. veebruar 2024
Ajutine liikluskorraldus ligipääsul Endla tänavalt Kristiine Keskuse parklasse. Foto: Kristiine LOV

Kristiine linnaosa valitsus annab teada, et seoses eile Kristiine Keskuses toimunud tulekahjuga on Endla tänava poolne ligipääs kaubanduskeskusele pikemaks ajaks suletud. Autoga tulijad peavad parklasse pääsemiseks sõitma läbi Tulika tänava.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe palub kõigil järgida ajutist liikluskorraldust ning mitte üritada sõita Kristiine Keskuse parklasse läbi kaubanduskeskuse ja raudtee vahelt kulgeva tee, kuna see võib tekitada suure liiklusummiku Circle K tankla ümber. „Tänan Päästeameti, kiirabi ja kaubanduskeskuse töötajaid ning kõiki teisi, kes olid seotud eilse õnnetuse likvideerimisega ning kelle kiire tegevuse tulemusel suudeti vältida inimohverid ning suuremaid kahjustusi. See tulekahju näitas, et kriis võib alata iga hetk ning selleks tuleb olla pidevalt valmis.“

Põhja päästekeskuse sõnul sai häirekeskus 21. veebruaril kell 16.16 teate põlengust Kristiine kaubanduskeskuses. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid viie kutselise ja nelja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesed päästjad olid sündmuskohal kell 16.25. Päästjad märkasid juba sõites keskusest tõusvat musta suitsusammast. Kohale jõudes nähti lisaks suitsule ka leeke keskuse raudteepoolses kaubaväljastuspunktis.

Kella 16.43ks oli selge, et keskus on külastajatest tühi ja päästjad said täielikult keskenduda tulekahju kontrolli alla saamisele. Tulekahju ei levinud väljastuspunktist kaugemale, suureks abiks selle leviku piiramisel oli kaubanduskeskuse sprinklersüsteem, mis ümberkaudsetes ruumides rakendus. Kui leegid väljastuspunktis kontrolli alla saadi, avati konstruktsioone, et tulepesasid leida ja likvideerida. Tulekahju lokaliseeriti kella 17.47ks ning likvideeriti kella 19.53ks. Selle täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus. Kiirabi vaatas kohapeal üle viis keskuses viibinut, kuid keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Smith
23. märts 2024 15:52
Pakun erinevaid finantstooteid, sealhulgas alternatiivseid ärilaene, SBA-laene, meditsiinilist käibekapitali, võlgade ümberstruktureerimist ja kommertskinnisvaralaenud, nagu fikseeritud ja ümberpööratavad laenud, saadaolevate arvete finantseerimine ja palju muud. Pikaajaline laen $ 100,00 kuni $ 1 000 000,00, $ 2 000 000,00 maksimaalselt 1 kuni 40 aastat intressimääraga 2%. Huvitatud taotleja peaks lahkelt kandideerima järgmise e-posti teel: intelloaninvestment13@gmail.com või Telegram: @Perfectmoneyloanpml

Seotud artiklid