"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mustamäe soovib Raja tänavale parkimiskeeldu (2)
22. veebruar 2024
PILT: Pixabay

Uus jalgpallihall Mustamäel Raja tänaval on kaasa toonud kohalike elanike pahameele ning  probleemid valesti parkivate autodega. Mustamäe linnaosa valitsus tellis sel nädalal liikluskorralduse muudatuse projekti, et parkimist keelavate märkidega lahendada jalakäijate liikumist takistavad ohtlikud olukorrad.

13. veebruaril ametlikult avatud uus ja kaasaegne jalgpallihall on igati tervitatav spordirajatis, mis pakub meie jalgpalluritele lõpuks ometi aastaringselt parimaid treenimisvõimalusi. Kuid halli lähedal asuv Raja tänav on viimase pooleteise nädala jooksul muutunud pärastlõunasel ajal jalakäijatele raskesti läbitavaks ning ohtlikuks.

Parkivad autod takistavad juba ka ühistranspordi liiklust. Kohalikud elanikud pöörduvad igapäevaselt Mustamäe linnaosa valitsuse poole ning teevad  mupole kümneid väljakutseid.  Inimeste pahameel on mõistetav, sest  nad ei pääse turvaliselt oma kodumajani.

Mustamäe linnaosa tellis sel nädalal uue liikluskorralduse projekti, et Raja tänava liiklusprobleem lahendada ja paigaldada parkimist keelavad märgid. Mustamäe linnaosa vanema Aivar Riisalu sõnul on Raja tänav juba aastaid vaeslapse osas, sest autotee kõrval asuv jalakäijate ala on halvas seisus ning vajab uuendamist.

„Raja tänav on rekonstrueerimise järjekorras. Mõned aastad tagasi valmis tänava rekonstrueerimisprojekt, mida kahjuks ei saanud tookord realiseerida kuna see eeldas puude raiet. Tänaseks on tellitud uus projektlahendus. Loodame, et see saab ellu viidud lähiaastatel.  Seni aga saame liiklust seal piirkonnas reguleerida kehtestades ametliku parkimiskeelu,“ selgitab Riisalu.

Mupo inspektorid käivad alates eelmisest nädalast igal õhtul kohalike elanike väljakutsetele reageerides Raja tänaval ning on teinud seal parkivatele autodele nii hoiatustrahve kui parkimistrahve. Eesmärk ei ole siiski  kedagi trahvida, vaid selgitada inimestele, et Raja tänava parkmetsa ala ei ole ette nähtud autodele. Kuna varasemalt ei ole seal tänavalõigus ametlikku parkimiskeeldu kehtestatud, nõuab praegu tekkinud olukord liikluskorralduse muudatust.

Seniks palub linnaosa kohalikelt elanikelt ja jalgpallihalli kasutajatelt mõistvat suhtumist.

Märksõnad:
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Männiliiva 6 , suur mustuse-Tallinna lumeplats
26. veebr. 2024 03:35
kes selle idiootsuse kooskõlastas keset Sütiste Parkmetsa ? Olid kohad varem selleks - nt. Looga-Mustajõe , kus platsil lumi sulas ja vesi valgus merre , lumest jääv mustus lükati kokku liivasel pinnal. Nüüd jääb siis Parkmetsa tolmama ? Nagu Raja tänavale tehti tohutu autode liiklus- Rohelised ikka projekte vaatavad või on p sammaldunud ? Nüüd peaks sinna hoopis märgi panema - kohaliku registriga sõidukitele ehk siis tõkkepuud numbrilugejaga , meil on ju tohutu IT riik , täissöönud kehad ja tarkusest pakatavad . Nagu see vöömustri lugu - alguses teeme endid vajalikuks 600000.- eur ja siis peseme läbi miljoneid :) , sest ebaõnnestus
Igapäevane Raja tänaval liikuja
22. veebr. 2024 18:05
Nii juhtub kui selliseid olulisel määral inimhulkasid koonduvaid tõmbekeskuseid püstitatakse jokk skeeme kasutades ilma detailplaneeringut koostamata, et vältida kohalikelt elanikelt arvamuse alusel nõusoleku küsimist, vajalike liiklus- ja parkimisanalüüside tegemist, tervikliku lahenduse välja ehitamise kohustust jne. Kokkuvõttes on kannatajateks kohalikud elanikud ja ehitise külastajad. See näitab kuidas linnajuhid ja ametnikud(parkimiskaose ja sellega kaasneva trahvimise põhjustajad), kelle pädevuses on vastavate ehitiste püstitamise tingimuste väljastamine ja vastavate otsuste tegemine tegelikult ühiskonda ja kaasinimestesse suhtuvad.