"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Linnamuuseum kogub fotosid tallinlaste pidulaudadest (0)
23. veebruar 2024
Perekond uue aasta tähistamisel. Foto: Tallinna Linnamuuseumi fotokogu

Kas oled valmis jagama fotosid oma esivanemate albumist või hoopis värskeid pidulaua jäädvustusi? Tallinna Linnamuuseum ootab peatselt avatavale näitusele „Palume lauda!“ tallinlaste fotomälestusi siinsetest pidulaudadest.

Lähenev vabariigi aastapäev toob puhvetkappide peidust taas pidulaudadele paljud perereliikviad, aga annab hoogu ka uute traditsioonide kujundamisele. Muuseum uurib peatselt avatava näitusega, kuidas on muutunud tallinlaste lauakatmise kombed viimase sajandi jooksul.

Näitus „Palume lauda“ toob vaataja ette pidulikult kaetud toidulauad, mida ehivad puhvetkapist pärit lauanõud 1930. aastatest, 1980. aastatest ja võrdluseks ka tänapäevast. Need kümnendid on näitusel kokku sõlmitud, ühendavaks osaks on neid mäletavad eri põlvkonnad.

Soov on esitleda näitusel ka fotomaterjali nimetatud kümnendite pidulaudadest. Fotodest on kavas koostada kommentaaridega varustatud slaidiesitlus, mida külastajad saavad näituseruumis suurelt ekraanilt vaadata. Selleks palutakse kõikide kunagiste ja praeguste tallinlaste abi, et muuseumi olemasolevat fotokogu täiendada just nimelt pidulaudu kujutavate ülesvõtetega.

Fotod peaksid olema kas 1930. aastatest, 1980. aastatest või tänapäevast, aastast 2024. Kui fotoga kaasneb mõni lugu, mälestus, traditsioon, siis palutakse jagada ka seda. Digifotode puhul palutakse saata suurima olemasoleva mälumahuga pilte.

Fotode ja mälestuste jagamiseks palume ühendust võtta näituse projektijuhiga: karoli.loo@linnamuuseum.ee. Juurde tuleks lisada võimalikult täpne aastaarv, foto autor ja/või fotol olevate inimeste nimed/perekonnanimed. Fotode saatmisel annate loa neid kasutada näitusel ning võtta need muuseumi fotokogusse.

Näitus “Palume lauda!” avatakse 10. mail Tallinna linnaelumuuseumi 3. korrusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.