"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO. Kaitsevägi harjutas Eesti aastapäeva paraadiks (0)
24. veebruar 2024
Kaitseväe paraadi peaproov 23. veebruari õhtul. Foto: Aleksandr Guzhov

Kaitsevägi korraldab 24. veebruaril kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud paraadi. Õhtul kogunesid Vabaduse väljakule kaitseväelased, et homse tähtpäeva jaoks kõik paraadi osad korralikult läbi harjutada. 

Vaata galeriid (41)

Üksused rivistuvad 24. veebruaril Vabaduse väljakule kell 11. Paraadi võtab vastu Vabariigi President Alar Karis ja paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. Paraadi rivistaja on kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson.

Paraadist võtab osa pea 840 osalejat ja 31 ühikut tehnikat. Kokku osaleb paraadil 34 lippu, 5 kompaniid, 11 rühma, 2 orkestrit – Eesti Sõjaväeorkester ja Kaitseliidu orkester Saxon ning 4 teenistuskoera.

amuti saab paraadil lisaks Eesti kaitseväe tehnikale näha NATO Eesti lahingugruppi kuuluvate Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsuse Vabariigi ja Ameerika Ühendriikide lahingutehnikat. Plaanide kohaselt teevad sobiva ilma korral paraadist ülelennu ka erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja meie liitlaste tehnikaga.

Pärast paraadi on kõigile huvilistele vaatamiseks välja pandud kaitseväe relvastus ja tehnika.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.