"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Põhjalik uuenemine: Hiiu koolist saab Tallinna üks ägedam haridustempel (1)
25. veebruar 2024
Pea saja aastast Hiiu kooli ootab täielik uuendus.

Ajal, kui mitmeid koole ähvardab sulgemine, oodatakse Hiiu ja Nõmme kandis pea saja aastase koolimaja ümbersündi. Kohapeal käis Tallinna uudiste toimetaja Vambola Paavo.

Ligi sajandivanusesse Hiiu koolimajja sisenedes märkab trepikojas tükk aega krohvi all peidus olnud seinamaalingut. Suve lõpul alanud hoone renoveerimise käigus tuuakse omaaegsed maalingud päevavalgele.

“Olid siin ajaloolased, kes kiht kihi haaval on välja võtnud kooli ajalugu, vaadanud, mida see meile räägib ja nii me oleme leidnud erinevaid kihte peaaegu saja aasta tagusesse aega välja,” ütles Hiiu kooli direktor Marika Pettai.

Paari aasta pärast peab Pettai kinnitusel saama Tallinna üks ägedamaid haridustempleid. Kohtumised arhitektide, projekteerijate ja maastikukujundajatega on praegu sagedased. “Imeliselt on sobitatud vana, saja-aastaseks saav kollane maja ja uus osa,” sõnas Pettai.

Tänavu läheb lammutamisele praegu hoovil tühjalt seisev nõukogude ajast pärit tellistest hoone. “Lisaosa rajatakse natuke diagonaali ehk saame ka päikeselise ja mõnusa õueala,” ütles Pettai. Koolil on põnev aeg. 1.–12. klass õpib viiendat kuud endise Tallinna muusikakeskkooli ruumides. Hiiu kooli õppejuhi Irja Kääriku sõnul on sisseelamine kulgenud ladusalt.

“Lapsed tulevad kooli heameelega, uude kooli tuldi suurima rõõmuga, sest siin oli põnev ja avastamist palju. Nii et viie kuuga on koolimaja vähemalt selgeks saanud, teatakse, kus on matemaatikaklass ja kus söökla,” ütles Käärik. Iga päev jalutatakse mööda koridori seinal olevatest piltidest ja uue koolimaja joonistest. See rõõmustab ja sisendab optimismi nii õpetajatele kui ka õpilastele.

Kõik peab saama korda 2027. aastaks, kui tähistatakse Nõmme hariduselu 100. aastapäeva.

Märksõnad:
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pühavihasõdr
27. veebr. 2024 14:15
1-9 ning mitte 1-12 klass

Seotud artiklid