"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Naabrimehe mõrvas süüdistatav põhjendas tegu enesekaitsega (1)
26. veebruar 2024
Kuvatõmmis / Pilt on illustratiivne

Naabrimehe mõrvas süüdistatav Venemaa kodanik Oleg Žernak ütles esmaspäeval Tartu maakohtus jätkunud protsessil, et kaitses ennast oma vara ja territooriumi, kirjutab Tartu Postimees.

59-aastane Žernak, kes on Eestis elanud teismeeast, jäi küsimustele vastates varem öeldu juurde, et tema naabrimeest Kalmer Rattikut nii palju ei löönud. “Olin juba mitu tundi maganud, kui koer haukuma hakkas ja keegi uksele koputas. Seal oli Kalmer, kel oli nägu verine, ja ta tahtis viina,” rääkis ta tõlgi vahendusel.

Žernak oli naabrimehele öelnud, et ei taha talle alkoholi enam anda, ning hakkas maja välisust sulgema. Selle peale olla Rattik teda tõuganud ning tuppa viinapudeli poole marssinud. Žernak rääkis, et järgnes naabrimehele ja haaras tal käest, et teda takistada.

Seejärel olevat Rattik talle näkku sülitanud, mingil hetkel ka põlvega kubemesse löönud. Žernak ütles, et siis ta lõigi Rattikut rusikaga näkku. Kui kaitsja küsis, kas ikka ühe korra, kostis Žernak, et päris täpselt ei mäleta, kuid 12 korda, nagu uurimise käigus selgus, ta teda ei löönud. Kui siis kaks korda, pakkus ta.

Pärast rüselust tõukas Žernak naabrimehe majast välja, sulges ukse ja läks magama.

Politseiuurimise käigus leiti Žernaki majast ka rohkelt vereplekke ning tuvastati, et neist paljud olid politsei saabumise eel mopiga ära pestud. Žernak tunnistas, et ta tõepoolest koristas maja. Varahommikul, kui ta mopi ja ämbri õue terrassile viis, leidiski ta hoovilt naabrimehe surnukeha.

Siis helistas Žernak esmalt abikaasale, kellele teatas: mul võib nüüd jama tulla. Sellele telefonikõnele järgnes väljakutse häirekeskusesse ning politsei ootamine, rääkis ta. “Tunnistasin ennast kohe osaliselt süüdi, sest olin teda löönud,” lisas süüdistatav. Enda sõnul ei osanud Žernak arvata, et lugu nõndaviisi lõpeb, vaid ta kirjeldas juhtunut kui enesekaitset. “Kaitsesin ennast, oma vara ja seda territooriumi, kus viibisin,” lausus süüdistatav.

Häirekeskus sai mullu 9. juulil äreva teate Tartumaal Kastre valla Tigase külast, kus ühes hoovis lebas murul 56-aastase mehe surnukeha. Samal päeval esitas politsei kahtlustuse mõrvas selle kõne häirekeskusele teinud majaomanikule Oleg Žernakile.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab 59-aastast Venemaa kodanikku, terve elu Eestis elanud Oleg Žernakki tapmises julmal viisil ehk mõrvas. Uurimise käigus leiti, et kannatanut tabas vähemalt 12 lööki nii käe, jala kui ka tömbi esemega, mis põhjustasid liittrauma tagajärjel tema surma.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

K. Kambala
29. veebr. 2024 20:19
Põhjust ennast, oma kodu ja oma vara sissetungija (röövimise tunnused) eest kaitsta oli. Kui mitu puudet (riivet) enne ründe hääbumist, pole oluline. Need kunagised Abwehri luurekooli programmi seeriad on erinevad. Näituseks 12-ne sari, kus kaheksas on parema käe sõrmedega teatud kohta vasakule alumises kehaõõnsuses. Kui täpselt, siis katkestab ründe kohe, tõmbleb valudes ja surm peaks saabuma umbes 40 minuti jooksul, kui enne opilaual ei avata ja organi rebendit ei klaarita.