"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA GALERII. Kristiine lasteaiahoone anti lammutamiseks ehitajale üle (1)
27. veebruar 2024
Tallinna Kristiine Lasteaia töömaa üleandmine ehitajale. Foto: Ilja Matusihis

Tallinna Kristiine lasteaia vana, kitsaks jäänud maja lammutatakse ning selle asemele ehitatakse uus, avar ja valgusküllane hoone. Täna anti töömaa sümboolselt üle Nordlin Ehitus OÜ-le ja kinnistul algavad hoone lammutustööd.

Vaata galeriid (31)

Ehitusplatsi andsid üle abilinnapead Andrei Kante ja Tiit Terik, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, Tallinna Kristiine Lasteaia direktor Kaie Hein ning selle võttis vastu Nordlin Ehitus OÜ juhatuse liige Ülo Older.

Kristiine lasteaia praegune hoone valmis 1964. aastal tollase tüüpprojekti järgi. Nüüdseks on maja amortiseerunud ja seal ei saa ka tagada lasteaiahoonele esitatavaid sisekliima nõudeid. Samuti on ajale jalgu jäänud hoone ruumiprogramm. Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe  sõnul on igati sümboolne, et Kristiine Lasteaia 60. juubeliaastal algab uue hoone ehitamine, mille tulemusena saavad piirkonna lapsed endale parimad tänapäevased tingimused.

„Kuna haridusasutuste nõukogudeaegsed hooned ei vasta enam kaasaja vajadustele ning nende renoveerimine pole mõttekas ei praktilisest ega majanduslikust aspektist, oleme otsustanud uusehitiste püstitamise kasuks,“ ütles Riibe ning lisas, et Kristiine linnaosa haridusasutuste taristu kaasajastamiseks on linnal terviklik ja pikaajaline plaan. „Kristiines on viimastel aastatel valminud Tallinna Tondi Kooli ja Vindi lasteaia uued hooned, tänavu algavad Kristiine lasteaia ja huvikeskus Kullo uute hoonete ehitused.“

Kristiine lasteaia uude majja tuleb 12 rühmaruumi, kus kokku on kohti kuni 240 lapsele. Kui vanas majas oli vaid üks väike saal, siis nüüd saab lasteaed ka märksa avarama saali, mis sobib nii õppetöö kui ka ürituste korraldamiseks. Saali saab jagada pooleks ja viia samaaegselt läbi näiteks liikumise ja muusika tunde ilma, et need teineteist segaks.

Ühtlasi on tegemist Kristiine lasteaedade projekteerimise ühishanke esimese lasteaiaga, mille lahendus on edaspidi aluseks veel kahele järgmisele projektile.

Hoone projekteeris Infragate AS, selle ehitab Nordlin Ehitus OÜ ning omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Hoone kogumaksumuseks on kavandatud 9,22 miljonit eurot ning lepinguline tähtaeg on 2025. aasta suvel.

Märksõnad:
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pärja
27. veebr. 2024 22:09
Tundsin pildilt ära mõned endised kolleegid,kellega lasteaias koos töötasin.😊😊😊😊😊😊