"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Põhja-Tallinn tutvustas Ristiku tänava haljastuslahendust (0)
27. veebruar 2024
Ristiku tänavaruum muutub kaasaegseks, rohelisemaks ja kõikide liiklejatega arvestavaks. Foto: Kuvatõmmis

Tallinna linn kavandab Ristiku ja Härjapea tänava rekonstrueerimist, et muuta olemasolev tänavaruum kaasaegseks, rohelisemaks ja kogu liiklejatega arvestavaks. Ristiku tänava haljastuslahenduse avalik tutvustus toimus neljapäeval, 29. veebruaril kell 17.30 Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7).

„Projekteerimisele eelnevalt on läbi viidud Ristiku tänava, Paldiski maantee ja Härjapea tänava vahelisel lõigul kasvavate remmelgate inventeerimine, metsavaht-dendroloogi poolt on teostatud resistograafuuring ning oma arvamuse on avaldanud ka Tallinna Botaanikaaia peadendroloog. Nüüd soovime tutvustada selle tulemusena välja töötatud haljastuslahendust, mis arvestab nii puude tervisliku seisundi kui eesmärgiga luua tänavale mitmerindeline haljastus,“ ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.

Rekonstrueerimise tulemusena luuakse Ristiku tänaval uued kõnniteed, rattateed ja sõiduteed, säilitatakse olemasolevat kõrghaljastust ning täiendatakse seda uue madal- ja kõrghaljastusega, niisamuti uuendatakse tänavavalgustuse lahendust ja maa-aluseid tehnovõrke. 

Projektala hõlmab Ristiku tänavat kogu pikkuses (Paldiski maanteest kuni Kopli tänavani), Härjapea tänavat kogu pikkuses (Sõle tänavast kuni Heina tänavani) ja Ristiku põiku.

RISTIKU TÄNAV. Kaart plaanitavate uuendustega.
Pilt: Pealinn

Ristiku tänavale ja Härjapea tänavale on kavandatud uut madal- ja kõrghaljastust, vihmapeenraid ja rohttaimekooslustega istutusalade rajamist, mis minimeeriks pidevat niitmisvajadust ja oleks kasuks suviste valingvihmade vooluhulkade ühtlustamisel. Tänavaruumi on kavandatud pargipingid, prügikastid ning jalgrataste- ja tõukerataste parkimiskohad.

Ristiku põhikooli ette on kavandatud jalakäijate ala koos madal- ja kõrghaljastusega, istumiskohtade ning jalgrattahoidjatega. Kooli ette on kavandatud peatumistasku sõiduautodele ja bussidele. Bussipeatused varustatakse ootepaviljonide ja muu tänavainventariga, projekteeritakse uus bussipeatus Standard ja Härjapea peatus tõstetakse teisele poole ristmikku.

Härjapea tänaval on sõidutee kavandatud kasutamiseks jagatud ruumina nii kergliiklejatele kui autoliiklusele. Ristmikud on lahendatud tõstetult ja nihutatult, et tõsta liiklusohutust ja parandada nähtavust. Ristiku põik on projekteeritud õuealana – nii kõnnitee, sõidutee kui ka parkimiskohad asuvad kõik ühel tasapinnal. 

Haljastuslahenduse tutvustab Tallinna Botaanikaaia peadendroloog Olev Abner. Kohal on AS-i K-Projekt projekteerija ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ja Põhja-Tallinna linnaosa esindajad.

Ristiku ja Härjapea tänava rekonstrueerimise protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/ristikutn.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.