"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õpetajate värbaja: "Vaatame tänaval otse silma, läheneme võimalikele õpetajatele vahetult." (0)
28. veebruar 2024
TULE ÕPETAJAKS: Annely Tank juba teab,kuidas inimesi kooli meelitada. Foto: Aleksandr Guzhov

Peamiseks tegevuseks on toetada koolijuhte, et värvata ühiselt, nähtavalt ja turunduslike meetoditega uusi õpetajaid juurde. Potentsiaalsete õpetajate seas tuleb senisest veelgi paremini arendada kommunikatsiooni,“ rääkis vastne Tallinna õpetajate värbamisjuht Annely Tank.

Tema sõnul pole aga kõik nende tegevused nähtavad avalikult, sest püütakse läheneda uutele võimalikele õpetajatele ka otse. „Suhtleme piltlikult öeldes ka otse tänaval ning vaatame sobivale kandidaadile silma.“

Ta tõi välja, et kooli võiksid õpetajaks tulla nii need, kes soovivad seda teha vaid ühe aasta kui ka need, kes valivad endale õpetajakutse karjääriks. Uuritakse sedagi, kas inimesel on pedagoogilist tausta ning soovi taas kooli tulla.

„Paljud inimesed ei tööta enam pedagoogidena, kuid vahel ikka mõtlevad sellele. Võimalus on tulla tööle ka osakoormusega. Igal juhul peab inimene, kes kaalub õpetaja kutset tundma ennast igas mõttes kooli oodatuna,“ märkis ta.

Samas luuakse ka ühine värbamise keskkond, mis on tsentraalselt hallatav. Sellega väheneb haridusjuhtide ja koolidirektorite koormus uute õpetajate ametisse võtmisel.

Lähtekohaks on värbamisjuhil tõsiasi, et sel sügisel jääb Tallinna koolides mitusada õpetajat puudu. „Esilagu püüame rahuldada muidugi nende koolide vajadusi, kus seoses eestikeelsele õppele üleminekuga on juurde vaja rohkem õpetajaid. Värbamised aga ei puuduta ainult seda aastat, vaid peame silmas ka pikemat perioodi,“ lisas ta.

Nähtav sihtgruppidele

Värbamistuge pakkudes kavatseb Tallinn teha õpetajaameti nähtavamaks nii linnaruumis kui ka eri sihtgruppide seas, innustamaks koolidesse naasmist ja karjääripöördeid. Samuti on oluline suurendada kogemustega värbajate pakutavat sisseelamistuge võimalikult paljudele haridusasutustele üle kogu Tallinna. Koostöös Tallinna õpetate majaga võimaldatakse õpetajaametisse astujatele paindlikku ümberõpet ja neid nõustatakse kvalifikatsiooni omandamiseni viiva õpiraja valimisel.

Eestikeelsele õppele ülemineku tõttu seisavad Tallinna koolid ja lasteaiad aga silmitsi väljakutsega leida tavapärasest rohkem õpetajaid ning seepärast hakkab linn pakkuma haridusasutustele terviklikku värbamistuge. See hõlmab nii õpetajakandidaatidele suunatud turundust kui ka õpetajate sisseelamise protsessi lihtsustamist.

Vaja veel rohkem pedagooge

Abilinnapea Andrei Kante sõnul ei saa paljud pedagoogid alates uuest õppeaastast anda ainetunde seni kuni eesti keele B2 tase on saavutatud. See aga nõuab haridusasutustelt uute õpetajate leidmist. „Õpetajaid on puudu ka tavaolukorras, aga nüüd tuleb koolidel ja lasteaedadel leida korraga veel rohkem uusi pedagooge. Selleks lõime Tallinna haridusametisse värbamisjuhi ametikoha, et pakkuda neile vajalikku professionaalset tuge,“ selgitas Kante.

Tallinna haridusameti värbamisjuhina asuski veebruarist tööle Annely Tank, kelle peamiseks ülesandeks on ehitada üles keskne värbamissüsteem ja olla partneriks Tallinna haridusjuhtidele. Varasemalt on Tank muuhulgas tegelenud eesti keele ja kultuuri õppejõudude värbamisega välisriikidesse, et Eesti tuntust suurendada. 

Märksõnad:
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.