"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Tehnikaülikool ootab õppima eriti insenere ja energeetikuid (0)
28. veebruar 2024
Foto: Kuvatõmmis

Äärmiselt menukaks kujunes TalTechi avatud uste päeval labürindijooks, kus juba paar aastat järjest on kiireimad saanud ilma eksamiteta otse kooli sisse. Tõsi, kohad osalemiseks on selleks korraks juba läinud. Kas jooks on rohkem kiiruse või teadmiste peale?

„Mõlemad loevad,“ vastab TalTechi vastuvõtuturunduse peaspetsialist Keiu Org. „Mida kiiremini sa liigud ühest punktist teise, mida rohkem sa annad õigeid vastuseid, seda kõrgema punktisumma sa saad. Ning viisteist esimest abiturienti valigu aga endale õppekava ja me võtame nad sügisest Tehnikaülikooli.“

Äsja jooksu lõpetanud Andres ei tea veel, kas tal õnnestub pääseda väljavalitute hulka. „Eesti keel ja kõik see värk.. mul pole sellist ainet olnud kaks aastat.“

Samuti jooksu läbinud Lauri asetus hetkeseisuga aga neljandale kohale, mis tähendab, et ülikooli uksed võivad olla noormehele avatud. „Kaalun rakendusfüüsikat,“ ütleb ta. „Ei ole veel kindel, tulingi täna uurima. Lähen vaatan ka messile, et mis seal on.“

Ülikooli erialadest on jätkuvalt kõige populaarsemad majandus ja IT-tehnoloogia. Samas võiks inseneriteaduskonnas näiteks keskkonna, energia ja keemiatehnoloogia erialal olla rohkem õppureid.

„Pigem on meil valdkonnas puudu inimesi ja väga palju on puudu,“ sõnab energiatehnoloogia instituudi doktorant-nooremteadur Kertu Lepiksaar. Igal aastal võtaks teaduskond suurima heameelega vastu vähemalt kuni nelikümmend inimest, avaldusi tuleb aga ainult umbes kakskümmend viis. „Tulge julgelt,“ soovitab Lepiksaar.

Sel aastal ootab Tallinna Tehnikaülikool õppima ligikaudu kolme tuhandet noort. „Esimesel märtsil hakkab meile siis eestikeelsetele õppekavadele vastuvõtt,“ räägib õppeprorektor Hendrik Voll. Osadel erialadel on süsteem lävendipõhine – kui kandidaat on matemaatikas teatud tasemest parem, siis võetakse ta vastu. Kui häid uustulnukaid on piisavalt palju, siis kedagi piirama ei hakata. „Ja osadel õppekavadel toimub pingereapõhine vastuvõtt,“ ütleb Voll.

Tehnikaülikooli avatud uste päevadele saab minna uudistama veel tänagi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.