"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO. Mängurõõm kõigile - Vabaduse pargis saab kiikuda ka ratastoolikiigel (0)
29. veebruar 2024
Kevadel on plaanis paigaldada ratastoolikiik ka Männiku tee ja Valdeku tänava parki. Foto: Kuvatõmmis

Aasta tagasi avatud Vabaduse pargi kogupereväljaku üheks osaks on liikumispuudega inimestele mõeldud võimlemiselemendid ja mängimisvõimalused lastele. Veel suurema rõõmu loomiseks lisati sinna ka ratastoolikiik, mis on hetkel ainus Eestis.

„See on päris uus asi ja me oleme nii õnnelikud, et see on nüüd siin. Näiteks Saksamaal on ratastoolikiike päris palju, Itaalias aga vähem. Kui räägime Tallinnast, siis linna kohta on meil praegu ikka nii palju tehtud,“ sõnas MTÜ eriline maailm juhataja Julia Stolberova.

Kevadel on plaanis paigaldada ratastoolikiik ka Männiku tee ja Valdeku tänava parki. Kui olemasolev park või mänguväljak läheb rekonstrueerimisse, arvestatakse sellega, et seal oleks tulevikus ligipääsetavus ka erivajadustega inimestele.

Praegu on lisaks Vabaduse pargile need võimalused tagatud veel ka Männi pargis, Tondiraba pargis ja Vormsi tänava peremänguväljakul.

„Autismispektri lastele sobivad välimuusikainstrumendid, tasakaaluatraktsioonid ja kui on liikumispuue, peab olema ka vastav kate, siis ei sobi kattena liiv. Mõnel juhul on vajalikud ka tõstetud liivakastid,” märkis Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Mängides saab erivajadusega laps füüsiliselt ja psüühiliselt arendada, kogedes midagi uut ja pannes end proovile. Ühtlasi arendab see ka lapse sotsiaalseid oskuseid, mis on tema tuleviku jaoks väga oluline. Lisaks on see järjekordne etapp ühtsustunde arendamiseks meie ühiskonnas.

„Väga oluline on, et kõik lapsed saavad koos olla ja mängida,“ sõnas Julia Stolberova.

„Need ajad, kus puudega lapsed ei olnud linnapildis on ammu minevik ja me pürgime ikkagi inklusiivse ühiskonna poole. Tegelikult on mänguväljak on teatud mõttes peegeldus meie elust,“ ütles Beškina.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.